opony zimowe

Jakie opony zimowe kupić?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Zakup zimowego ogumienia do samochodu przez Internet na allegro ma wiele zalet. Dzięki największemu wyborowi ofert i sklepów na jednym portalu możemy nasze nowe opony znaleźć na przykład na drugim końcu Polski. Każdy z nas wie, że zakupy online to wygoda i możliwość szybkiego wyszukania produktu spełniającego nasze wymagania.

Niemniej jednak taka forma zakupów również usypia naszą czujność, szczególnie gdy nie jesteśmy zbyt dobrze zorientowani w temacie parametrów naszych opon. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup opon zimowych wielosezonowych, powinniśmy zwrócić uwagę na pewne aspekty.


Jakie opony zimowe kupić?

Portal Allegro pozwala na porównanie ofert i cen oraz zakup od kilkudziesięciu sprzedawców z całej Polski. Od tego nadmiaru aż głowa boli, bo można wiele godzin spędzić przed monitorem i stwierdzić, że już sam nie wiem. Sprzedawcy nas mamią promocjami, okazjami i przecenami, a cena jest zazwyczaj najważniejszym kryterium przy wyborze opon zimowych wielosezonowych. Niemniej jednak patrząc tylko na OKAZJĘ, możemy się równo przejechać i taka transakcja może okazać się wielkim niewypałem. Nie zawsze to, co wydaje się tańsze, spełnia parametry i wymogi.

Dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup, sprawdźmy renomę sprzedawcy. W tym wypadku warto poczytać opinie innych klientów. Czy zakup u danego dostawcy był udany i rzeczywiście spełniał jakość i wymagania innych nabywców. Ważną informacją jest również częstotliwość zakupów w danym sklepie internetowym. Jeżeli sprzedaż opon jest duża, to mamy pewność, że towar, który otrzymamy, będzie rzeczywiście NOWY, a nie przeleżały w magazynie.

Ponadto renomowani sprzedawcy, oferując na Allegro opony zimowe wielosezonowe, podają szczegółowo parametry techniczne i jakościowe danych modeli. Zanim zdecydujesz się na zakup zimowych opon wielosezonowych, sprawdź dokładnie ich parametry do twojego auta. Pamiętaj o tym, że należy kupować opony o indeksach zalecanych przez producenta, ale możemy spokojnie kupić zimowe opony wielosezonowe o parametrach wyższych. Niemniej jednak nie należy z tym przesadzać, ponieważ na przykład opony o wysokim indeksie nośności albo dodatkowym oznaczeniu XL lub RF (opona wzmocniona), mogą doskonale nadawać się do małej ciężarówki. Natomiast dla samochodu osobowego są za twarde.

Ważną informacją jest również rok produkcji opony. Jeżeli nie ma tej informacji w opisie, to warto się o to zapytać potencjalnego sprzedawcę i to najlepiej drogą e-mailową. Wszystkie niejasności również należy wyjaśniać pisemnie. Dzięki temu w razie reklamacji mamy dowód, iż zostaliśmy oszukani i nie dostarczono nam towaru, zgodnie z ustalonymi parametrami i wymaganiami.

Kiedy kupować opony zimowe wielosezonowe?

O zakupie zimowych opon warto pomyśleć już wczesną jesienią. Najnowsze modele zimowych opon wielosezonowych są już w sprzedaży i nie ma problemu z ich dostępnością. Ponadto ceny w tym okresie mogą być jeszcze o 10-20% tańsze niż w sezonie jesienno- zimowym. Kiedy już wszyscy myślą o ich wymianie lub zakupie nowego ogumienia zimowego.
Jeżeli szukamy prawdziwych okazji, to warto pomyśleć o zakupie opon zimowych na wiosnę. Wtedy to nadchodzi sezon na opony letnie i sprzedawcy chcą wyprzedać się towaru zeszłorocznego.


 

One thought on “Jakie opony zimowe kupić?

  1. Ciekawy artykuł i przydatny, przed zimą warto również sprawdzić kondycję naszego akumulatora żeby nie okazało się nagle rano że nie możemy odpalić auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *