Dywaniki samochodowe – dlaczego warto mieć i jak wybrać odpowiednie?

Artykuł zaktualizowany 2 marca 2022


Podczas jazdy samochodem, najważniejsze jest zapewnienie maksymalnego komfortu zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. Niezwykle istotne jest utrzymanie czystości wnętrza auta. Z pomocą przychodzą niezastąpione dywaniki samochodowe. Jakie wybrać, aby spełniały swoją funkcję, a jednocześnie estetycznie się prezentowały?


Dywaniki samochodowe – czy warto?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że dywaniki samochodowe to obowiązkowy element wyposażenia każdego samochodu. I choć mogłoby się wydawać, że są zbędne, to spełniają wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim pozwalają utrzymać porządek oraz ład we wnętrzu samochodu. Ponadto, dzięki nim oryginalna wykładzina auta nie niszczy się i zachowuje swoją estetykę przez długi czas. A to z pewnością wpływa na korzyść podczas sprzedaży samochodu. Ich autem jest to, że świetnie zabezpieczają wnętrze przed nadmierną wilgocią. W ten sposób unikamy nie tylko nieprzyjemnego zapachu, ale również rdzewienia metalowych części samochodu czy dostania się wody do instalacji.

Co prawda, instalacja jest zabezpieczona, ale lepiej dmuchać na zimne. Warto sięgnąć po nie szczególnie w jesienno-zimowym okresie, kiedy przez  deszcz i śnieg do wnętrza samochodu dostaje się dużo wilgoci oraz brudu. Doskonale sprawdzają się gumowe dywaniki, dostępne na stronie https://www.carstyle.pl/dywaniki-samochodowe/. Ich atutem jest możliwość wybrania  możliwość dopasowania dywanika do modelu samochodu. Co więcej, dywaniki samochodowe mają również walory estetyczne.

Jakie są rodzaje dywaników samochodowych?

Dywaniki samochodowe dostępne są w kilku rodzajach. Aby pełniły one nie tylko funkcję designerską, ale i praktyczną, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim materiał, z którego wykonane są wykonane. Nie tylko świadczy on o walorach estetycznych, ale głownie o jego właściwościach. Wyróżnia się dywaniki samochodowe:

  • Gumowe – najczęściej wybierane ze względu na wiele zalet oraz atrakcyjną cenę w stosunku do jakości. Idealnie sprawdzają się szczególnie jesienią oraz zima, gdy panują niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ponadto są łatwe wczyszczeniu.
  • Welurowe – cechują się przede wszystkim wyjątkowo estetycznym wyglądem. Niestety są mało praktyczne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wchłaniają wodę, co skutkuje powstaniem wilgoci wewnątrz auta. Do tego trudno się je czyści.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dywaników samochodowych?

Jeżeli chcesz, aby dywaniki samochodowe były praktyczne, koniecznie zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii

  1. Materiał – jednym z głównym czynników jest materiał, z którego wykonane są dywaniki. Możesz wybrać gumowe lub welurowe. Gumowe będą bardziej praktyczne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Posiadają one specjalne korytka, gdzie spływa woda. Dzięki temu możesz je wyjąc i łatwo opróżnić z nadmiaru wody. Stosując je, masz pewność, że unikniesz wilgoci wewnątrz samochodu.
  2. Odpowiedni kształt – wybór kształtu dywaników jest bardzo ważny. I nie chodzi tu tylko o estetykę wnętrza samochodu, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo podczas jazdy. Kierowca musi mieć dywaniki dopasowane do auta. Jeśli będą one innego rozmiaru czy kształtu, znacznie utrudnią swobodne manewrowanie pedałami, a tym samym całą jazdę i mogą stanowić zagrożenie. W zależności od tego, jakie auto posiadasz, wybierz konkretny model dywaników. Posiadacze Alfa Romeo powinni wybrać dywaniki dedykowane tej marce np. na stronie https://www.carstyle.pl/dywaniki-samochodowe/dywaniki-gumowe/alfa-romeo/. Dzięki temu zyskujesz gwarancję idealnego dopasowania.

Dywaniki samochodowe gumowe – zalety

Gumowe dywaniki samochodowe to najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez kierowców. Nic dziwnego. Niosą za sobą wiele korzyści, dzięki czemu sprawdzą się nawet u najbardziej wymagających użytkowników samochodów. Ich największą zaletą jest trwałość oraz praktyczność. Odporne na wszelkie zabrudzenia, idealnie sprawdzą się nawet i w jesienno-zimowym okresie.

Ich kolejnym atutem jest łatwość w czyszczeniu. Wystarczy wyjąć je z samochodu, a następnie wyczyścić za pomocą strumienia wody. Wszelkie zabrudzenia, a w tym kurz czy drobinki piasku, w błyskawicznym tempie będą usunięte. Można je umyć samemu albo podjechać na myjnie samoobsługową. Jeżeli zależy Ci na jeszcze lepszym efekcie, zamów specjalne środki czyszczące. Materiał ten jest odporny na działanie detergentów.

Co więcej, dywaniki te są stosunkowo tanie. Ich zaletą jest również nie tylko trwałość, ale i odporność na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie stosowanie, nie tracą wcale szybko swojej skuteczności Zaś walory estetyczne zachowują przez całkiem długi czas. Natomiast wadą jest ich zapach. Gdy na dworze są upały i wnętrze auta się nagrzewa wycieraczki emitują zapach który dla niektórych kierowców i pasażerów, może być nieprzyjemny.

Jednak nie każdemu przeszkadza. Stosując gumowe dywaniki samochodowe, koniecznie musisz pamiętać o ich regularnym czyszczeniu oraz opróżnianiu z nadmiaru wody. Zbyt duża ilość wody przyczynia się do powstawania brzydkiego zapachu.

Dodaj komentarz