długoterminowy wynajem samochodu

Długoterminowy wynajem samochodu- czy się opłaca ?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Auta na abonament to coraz bardziej popularna usługa w Polsce. Nowe i bezawaryjne auto za niewielką comiesięczną ratę to luksus, na który może sobie pozwolić każdy. Decydując się na abonament, nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów eksploatacyjnych. Ponadto jest to dużo wygodniejsza forma korzystania z zupełnie nowego auta, niż jego zakup.


Zalety długoterminowego najmu samochodu

Wynajem samochodu działa podobnie jak leasing, lecz daje o wiele więcej możliwości finansowych. Firma Autoflix, zajmująca się długoterminowym wynajmem nowych samochodów, w ramach umowy abonamentowej oferuje:

  • pełną obsługę serwisową,
  • wszelkie naprawy i wymiany związane z eksploatacją pojazdu
  • wymianę opon 2 razy w roku,
  • polisę ubezpieczeniową OC-AC-NNW
  • koordynację i likwidację szkód oraz samochód zastępczy w razie wypadku lub naprawy
  • gwarancję niezmienności ceny w czasie trwania całego kontraktu.

leasing długoterminowy

Po stronie wynajmującego pozostaje zatem jedynie tankowanie, co daje niebywałą oszczędność czasu i pieniędzy. Po przeliczeniu, korzystanie z auta na abonament okazuje się być dużo bardziej korzystne niż zakup auta za gotówkę i jego utrzymanie.

Różnica pomiędzy leasingiem a abonamentem dotyczy również możliwości, jakie ma klient po zakończeniu umowy najmu. Przede wszystkim możemy zdać stare auto, ponownie podpisać umowę i tym samym wyjechać z salonu kolejnym nowym samochodem. Abonament daje zatem nieopisaną przyjemność z jazdy zawsze nowym samochodem. To właśnie główna zaleta, która odróżnia abonament od standardowego leasingu. Każde auto po kilku latach eksploatacji, staje się awaryjne. Dzięki usłudze auta w abonamencie, nie musisz się tym martwić, bo zawsze jeździsz nowym autem.


Wykup samochodu po wartości rynkowej

Druga opcja to wykup samochodu po jego wartości rynkowej. Jest to jednak związane z większymi kosztami i nie jest już tak wygodne jak abonament. Kilkuletnie auto zwykle wymaga już dodatkowych nakładów finansowych. Mimo, iż lubimy posiadać mieszkania i samochody na własność, to coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, że jest to też ogromny obowiązek.
Możemy też zdać kluczyki i zakończyć współpracę.

Dużą zaletą auta na abonament w Autoflix jest brak wkładu własnego. Jest to jedyny przypadek, kiedy możemy wejść do salonu z pustym portfelem, a wyjechać z niego zupełnie nowym autem. W leasingu wymagane jest wniesienie opłaty początkowej w wysokości ok. 25% wartości samochodu, co jest sporym wydatkiem.


Jakie koszty ponosi najemca?

Z usług długoterminowego wynajmu mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy, a opłaty comiesięcznych rat z tytułu najmu przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności. Kilkuletni samochód w tradycyjnym leasingu może kosztować nas nawet więcej niż zupełnie nowe auto od Autoflix.
Usługa długoterminowego wynajmu samochodów zawojowała rynek zachodni i od niedawna jest dostępna również w Polsce. Warto zatem skorzystać z niej już teraz, ponieważ wraz ze wzrostem jej popularności, z pewnością wzrośnie też cena.
ZOBACZ AUTA NA ABONAMENT TUTAJ.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *