Wypożyczalnia samochodów – 4 rodzaje wynajmu do wyboru

Artykuł zaktualizowany 22 grudnia 2021


Kiedy wystąpi nagła potrzeba skorzystania z samochodu nie trzeba od razu myśleć o jego zakupie czy leasingu. Można oczywiście wykorzystać transport miejski czy kolejowy, jednak posiadanie własnego środka komunikacji na potrzebny okres to zdecydowanie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Warto więc rozejrzeć się za firmą, która za rozsądne pieniądze umożliwi dysponowanie przez kilka tygodni czy miesięcy (w zależności od potrzeb) komfortowym autem. Wypożyczalnia samochodów Warszawa oferuje różne opcje dla osób zainteresowanych wynajmem, dlatego warto zastanowić się, które rozwiązanie będzie najlepsze.


Wynajem krótkoterminowy

Stłuczka czy awaria, dla osób którym niezbędny jest samochód na co dzień jest to duży problem. Opcja wynajmu pojazdu na kilka lub kilkanaście dni to rozsądne rozwiązanie, umożliwiające ciągłość pracy i zapobiegające niepotrzebnym opóźnieniom. Warto rozważyć ofertę wypożyczalni, mającej w swej flocie auta różnych marek, dzięki czemu można wybrać ulubiony model, nawet taki, na który nas nie stać na co dzień. A wszystko oczywiście w satysfakcjonujących cenach, które nie obciążą nadmiernie budżetu domowego. Oferta ta jest przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm.


Wynajem średnioterminowy

Wiele firm potrzebuje samochodów na okres od miesiąca do dwóch lat. Samochody wypożyczone w trybie wynajmu średnioterminowego służą zazwyczaj do wykonywania jazd po regularnych trasach, dlatego dużą popularnością cieszą się modele ekonomiczne. Wypożyczalnia samochodów Warszawa zapewni nie tylko ubezpieczenie pojazdu, ale również pełen serwis i samochód zastępczy na czas ewentualnej awarii. Ze względu na to, iż czas najmu jest dłuższy, oferta ta jest przeważnie atrakcyjniejsza cenowo dla klienta.


Wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy to coraz popularniejsza usługa, z której korzystają firmy. Przyczyną jest fakt, iż wybrany model samochodu można mieć do dyspozycji w znacznie korzystniejszych warunkach finansowych, niż w przypadku leasingu lub kupna na raty. Przyczyną jest fakt, iż wynajmujący opłaca tylko koszty użytkowania pojazdu, nie martwiąc się o całą resztę. Serwis i ubezpieczenie to obowiązek wypożyczalni, która dodatkowo może przydzielić klientowi indywidualnego opiekuna.


Zarządzanie flotą

Zarządzanie flotą, czyli car fleet management to oferta dla dużych firm, które pragną zoptymalizować swoje wydatki, ponoszone na użytkowanie pojazdów. Oprócz standardowego udostępnienia wybranych modeli pojazdów wypożyczalnia samochodów wspomaga także analizę ich wykorzystania i dzięki temu pomaga w obniżce kosztów. Do jej zadań należy również serwis, ubezpieczenie, obsługa kart paliwowych czy monitoring GPS. Usługę CFM ma w swej ofercie na przykład firma https://dolcar.auto.pl/, warto więc rozważyć opcję skorzystania z jej usług.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *