opony zimowe

Czy magazyny na wynajem to dobre miejsce do przechowywania opon?

Artykuł zaktualizowany 12 stycznia 2023

Zima co roku atakuje nas w najmniej spodziewanych momentach. Musimy zadbać o to, żeby nasze opony i inne wartościowe rzeczy nie uległy zniszczeniu. Ale gdzie najlepiej będzie przechować opony, rowery, czy jakiekolwiek inne rzeczy sezonowe?

Czy aby na pewno wszystkie rozwiązania dotyczące przechowywania opon są dobre?

Jak się okazuje, nie wszystkie rozwiązania są dobre. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale guma to materiał, który łatwo może ulec zniszczeniu. Szczególnie pod wpływem niskiej temperatury. Opony letnie to mieszanka gumowa, która twardnieje na mrozie przez co gorzej trzyma się drogi, bardzo szybko ulega starciu i nawet kruszy się oraz pęka. Nikt z nas nie chce żeby tak się stało, dlatego przechowywanie opon w miejscu gdzie temperatura i tak nie będzie dla nich odpowiednia, jest złym pomysłem. Idealnie do tego zostały przystosowane magazyny na wynajem. Utrzymują one w swoich budynkach stałą temperaturę, która w zimie nie spadnie poniżej 8 stopni Celsjusza, a w lecie nie wzrośnie powyżej 21. W takim miejscu naszym oponom na pewno nie stanie się krzywda. 

Czym są magazyny na wynajem?

Magazyny typu self storage powstały w USA na przełomie lat 60 i 70. Ludzie od tego czasu uwielbiają je i do dzisiaj nie straciły one swojej popularności, którą wtedy zyskały. Powodem tego są nie tylko dobre warunki, w których możemy zostawić tam swoje rzeczy, ale też wygoda. Magazyny self storage oferują nielimitowany i całodobowy dostęp, przez co to my decydujemy kiedy odwiedzimy swoje rzeczy, kiedy zabierzemy część czy kiedy doniesiemy kolejne. Proces wynajmu również jest bardzo prosty, a warunki umowy elastyczne, dlatego coraz więcej ludzi w polsce decyduje się na to rozwiązanie. 

Jak wygląda proces podpisywania umowy?

Najłatwiej będzie nam to opisać jeśli weźmiemy sobie za przykład konkretną firmę np. Top Box. Stosują oni system cen dynamicznych co oznacza, że ceny co jakiś czas zmieniają się. Pierwszym krokiem po wybraniu rozmiaru magazynu, który nas interesuje będzie dokonanie rezerwacji na stronie www.topbox.com.pl Po dokonaniu tego kroku, wszystko idzie już z górki. Cena, którą zobaczyliśmy na stronie jest zarezerwowana dla nas na okres 3 dni i nie ulegnie już zmianie. Teraz wystarczy podjechać do biura na ul. Tarasowej 1 i podpisać umowę. Do wyboru mamy dwa rodzaje kontraktu. Umowa na czas określony z dwoma możliwościami zniżek, lub umowa na czas nieokreślony z zachowaniem 21 dniowego okresu wypowiedzenia. Podpisanie umowy trwa około 15 minut i zaraz po opłaceniu otrzymujemy dostęp do naszego magazynu. 

podpisanie umowy

Czy moje rzeczy będą tam bezpieczne?

Tak, magazyny na wynajem Top Box stosują 3 poziomy kontroli dostępu. Podczas podpisywania umowy ustalamy 8 cyfrowy kod PIN, dzięki któremu możemy dostać się na teren budynku, wejść do środka i wyjechać windą jedynie na piętro, na którym mamy wynajęty magazyn. Nowoczesny system monitoringu stale obserwuje, czy naszym rzeczom nie grozi niebezpieczeństwo. Również personel Top Boxu dba o to, wykonując poranne oraz wieczorne obchody po terenie obiektu. Podsumowując, przechowywanie naszych rzeczy (nie tylko opon) w miejscu takim jak magazyny na wynajem wiąże się z następującymi zaletami:

  • całodobowym dostępem
  • elastycznymi warunkami i zniżkami 
  • idealnymi warunkami przechowywania
  • bezpieczeństwem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *