wlasna strona

Dlaczego warto posiadać firmową stronę internetową?

Artykuł zaktualizowany 31 maja 2021


Masz w planach założenie własnej działalności i zadajesz sobie pytanie, czy powinieneś również założyć własną stronę internetową? Czy to w ogóle potrzebne skoro jest tyle innych środków przekazu jak, chociażby Facebook, czy Instagram? Kuszące prawda? Szczególnie z powodu możliwości zaoszczędzenia. Jednak czy to dobre wyjście, aby zupełnie zrezygnować z firmowej strony internetowej?


Kto może założyć stronę internetową?

Strona internetowa nie jest przeznaczona wyłącznie dla wielkich firm, znanych marek, czy blogów celebrytów. W zasadzie każdy może taką stronę założyć, oczywiście samodzielnie, jeśli mamy wiedzę z tego zakresu, lub zlecając jej budowę profesjonalnej agencji interaktywnej. Wracając do pytania: każdy nawet najmniejszy biznes może mieć własną, użyteczną i responsywną stronę internetową. Strona www może być sklepem internetowym, blogiem, czy stanowić miejsce do zaprezentowania własnych usług, czy dokonań.

Dlaczego warto założyć stronę internetową

W dzisiejszych czasach, gdzie internet jest niemal wszechobecny, a większość osób ma do niego swobodny dostęp, ciężko jest sobie wyobrazić istnienie firmy bez jej obecności w sieci. Dlatego tak chętnie sięgamy po media społecznościowe, aby docierać do coraz większej liczby odbiorców. Mimo tak nowoczesnych możliwości nie warto rezygnować z posiadania własnej strony internetowej. Dlaczego?

Nowoczesna firma

Strona internetowa pozwala na budowanie pozytywnego, nowoczesnego wizerunku naszej firmy. W oczach potencjalnych klientów będziemy nie tylko nowocześni, ale także dużo bardziej godni zaufania. Tak jak już wspomniano, ciężko obecnie wyobrazić sobie sytuację, w której firma nie posiada własnej strony www, to przecież właśnie w wyszukiwarkach Google najczęściej wyszukujemy potrzebne nam usługi, czy produkty.

Szybki kontakt z klientem

Dzięki udostępnieniu na stronie internetowej, danych kontaktowych oraz możliwości szybkiego nawiązania kontaktu i uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania, np. poprzez formularz kontaktowy czy czat, prowadzona przez Ciebie firma staje się jeszcze bardziej godną zaufania.

Obecnie nie każdy będzie chciał nawiązać kontakt udając się do siedziby firmy, lub telefonicznie, dlatego też forma kontaktu elektronicznego to znaczne ułatwienia dla naszych klientów, jak również dla samego właściciela. Znacznie łatwiej jest udzielać odpowiedzi na maila lub poprzez czat, (możemy robić to nawet dla kilku osób jednocześnie), aniżeli osobiście.

Dodatkowy lub jedyny kanał sprzedaży

Możemy prowadzić jedynie sprzedaż internetową, jak również równolegle sprzedaż stacjonarną i online. Jeśli zdecydujemy się tylko na sklep internetowy, koszty z pewnością będą mniejsze, a trafienie do dużej liczby odbiorców bardzo prawdopodobne.

Pełna kontrola

Odpowiadając sobie na pytanie, czy nie lepiej zrezygnować ze strony internetowej na rzecz mediów społecznościowych? Należy pamiętać, że strony www będą miały przewagę nad mediami społecznościowymi w kwestii kontroli i zarządzania, ponieważ własna witryna należy całkowicie do nas i to od jej właściciela zależy to jak będzie wyglądała. Jeśli natomiast chodzi o popularne portale jak Facebook czy Instagram nie jesteśmy i nie będziemy ich właścicielami, jedynie możemy w ramach naszego konta zamieszczać pewne treści, jednak nie mamy pełnej kontroli, ani pewności, że portal np. nie zniknie, a tym samym nasz sklep, czy posty, które tam umieściliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *