dietetyk internetowy online

Dlaczego warto korzystać z dietetyka internetowego?

Artykuł zaktualizowany 18 marca 2022


Problemy z nadwagą dotyczą nawet 50% polskiego społeczeństwa. Złe nawyki żywieniowe zwiększają ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze, insulinooporność, cukrzycą typu 2, zapaleniem trzustki itp. Dieta online ma zapobiegać nadwadze i ułatwiać odchudzanie. Czy warto ją stosować? Na jakie efekty można liczyć?


Dlaczego warto dbać o zgrabną sylwetkę?

Większość osób pragnie pozbyć się nadwagi, by odzyskać figurę sprzed lat. Kieruje nimi głównie chęć poprawienia wyglądu, ale należy wiedzieć, że zgrabna figura to nie tylko piękny wygląd. Ten stan zapewnia nam coś zdecydowanie bardziej wartościowego, zyskujemy większą ilość energii, lepsze samopoczucie i brak wielu problemów zdrowotnych. Odpowiednio zbilansowana dieta powinna dostarczać wszelkich potrzebnych składników odżywczych wspierających prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jeśli zdrowa dieta zapewni nam dostęp do tych wszystkich składników, to bardzo szybko poczujemy ogromną zmianę. Piękna figura będzie jedynie pozytywnym skutkiem ubocznym, który dopełni całości

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Wizyta u dietetyka zawsze wygląda w podobny sposób. Specjalista w pierwszej kolejności musi zebrać wywiad żywieniowy, aby dowiedzieć się, jaki jest powód naszej wizyty oraz ustalić priorytety oraz etapy przybliżające do osiągnięcia zamierzonych efektów. Dietetyk, jako specjalista bez wątpienia dopyta o nasze nawyki żywieniowe. Dzięki temu będzie mógł szybko znaleźć przyczynę naszych problemów. Coraz większą popularnością cieszą się wizyty online. W czasach pandemii koronawirusa stały się one złotym standardem, który umożliwia szybki kontakt pacjenta z lekarzem. Taka dieta online umożliwia szybkie przezwyciężanie kryzysów i kontynuowanie zdrowego odżywiania. Jej zaletą jest to, że nie jesteśmy skazani na lokalnych specjalistów, a możemy wybrać wykwalifikowanego dietetyka z innego miasta, co jest szczególnie ważne, jeśli mieszkamy w mniejszych miejscowościach i uniemożliwia to skorzystanie z pomocy takiej osoby.

Czy można samemu ułożyć dobrą dietę na odchudzanie?

Dietę oczywiście można ułożyć samemu, ale nie jest to tak proste, jak może się w pierwszej chwili wydawać. W diecie nie chodzi o stosowanie wyłącznie ograniczeń, a o odpowiedni bilans kaloryczny. Aby ułożyć dobrą dietę, należy dostosować ją do naszych dolegliwości oraz występujących jednostek chorobowych. Inaczej komponuje się jadłospis jeśli jedynym celem pacjenta jest obniżenie masy ciała, a inaczej w momencie, gdy oprócz otyłości cierpi on jeszcze na inne choroby takie jak cukrzyca, zespół jelita drażliwego czy nadciśnienie. Dzięki zdrowemu odżywianiu można poprawić wiele rzeczy w naszym codziennym życiu, ale wymagana jest odpowiednia wiedza i doświadczenie. Jeśli nie mamy czasu na wizytę u specjalisty, warto skorzystać z usług poradni działających w sieci. Taka dieta online to gwarancja szybkiej poprawy naszego stany zdrowia i sporych oszczędności czasu.

Dobrze zbilansowana dieta nie powoduje uczucia głodu

Bardzo często układając dietę samodzielnie, popełniamy wiele błędów i ostateczny efekt nie jest taki, jak być powinien. Złe komponowanie posiłków czy niewłaściwe obliczenie zapotrzebowania kalorycznego sprawiają, że w trakcie diety czujemy się ciągle głodni i rozdrażnieni. Czy to zjawisko jest normalne? Oczywiście, że nie. Permanentne uczucie głodu oznacza, że popełniliśmy błędy, które koniecznie trzeba naprawić. To właśnie dlatego ważna jest pomoc specjalisty dietetyka. Jest on w stanie idealnie dopasować dietę do naszych potrzeb. Bierze pod uwagę płeć, wagę, nasz ogólny stan zdrowia oraz preferencje żywieniowe. Oczywiście żadna dobra dieta nie pozwala na stosowanie fast-foodów i jedzenia przesyconego tłuszczem i cukrem, ale wcale nie oznacza to, że musimy chodzić głodni, by realizować swoje założenia. Dietetyk w trakcie wizyty omówi wszystkie szczegóły i powinien tak ułożyć jadłospis, by zapewniał on nam uczucie sytości, ale jednocześnie osiąganie wyznaczonych celów.

Profesjonalna dieta to sposób na szybkie efekty

Jeśli zależy nam na szybkich efektach, które nie spowodują utraty motywacji, to profesjonalnie ułożona dieta u specjalisty jest najlepszym sposobem na osiągnięcie sukcesu. Jeśli dieta redukcyjna kojarzy Ci się z niesmacznymi potrawami, które pozbawione są smaku i nie powodują uczucia sytości, to znak, że samodzielne układanie diet nie jest tak proste, jak może się to wydawać. Specjalista na podstawie naszych preferencji będzie w stanie w taki sposób przygotować jadłospis, by był on nie tylko sycący, ale również smaczny. Pamiętaj, że dieta wcale nie musi być pozbawiona smaku, wręcz odwrotnie, ona powinna zachęcać do kontynuacji takiego sposobu odżywiania. Jeśli wybierzemy się do dobrego dietetyka, to efekty, jakie uda się osiągnąć po kilku tygodniach zmotywują nas do jeszcze cięższej pracy i sprawią, że wzmocnimy rezultaty, stosując np. dodatkowe ćwiczenia. Pamiętaj więc, by w razie problemów ze zdrowiem udać się po pomoc do wykwalifikowanego dietetyka, bo samodzielne komponowanie posiłków nie zawsze kończy się dobrze.

Jeżeli szukasz doświadczonego dietetyka online, to koniecznie zapoznaj się z ofertą Katarzyny Brzozowskiej z PORA NA ZDROWIE, którą znajdziesz na stronie pora-na-zdrowie.pl  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *