mężczyzna-wręcza-klucze-do-samochodu-w-salonie

Dlaczego leasing jest opłacalny dla firm?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Dziś auto firmowe to nie luksus, a potrzeba. Bez niego firma nie rozwinie skrzydeł, bo aby ją prowadzić trzeba być na bieżąco, trzeba załatwiać wiele spraw w podróży, trzeba poznawać swoich potencjalnych kontrahentów oraz wysłuchać ich potrzeb. Tego nie załatwią środki komunikacyjne, takie jak internet, czy telefon, bo nadal żywy człowiek wzbudza zaufanie i z nim się finalizuje umowy.


No ale na początku swojej działalności nie zawsze cię na niego stać. Jeżeli jesteś przedsiębiorcom z niewielkim stażem, to żaden bank nie udzieli ci kredytu lub postawi takie warunki, które trudno ci będzie zrealizować. Zatem zostaje tylko leasing dla nowych firm.

Leasing to najszybsza i najpopularniejsza forma wśród firm, aby nabyć dobra materialne, potrzebne do prowadzenia działalności. Dlaczego ? Otóż nie wymaga od ciebie zbytnich nakładów, zarówno finansowych, jak i czasowych.


Wybierz swój wymarzony samochód w leasingu

Marzysz o sprawdzonym i markowym modelu, przy okazji odpowiednich gabarytów. Niestety, dobre marki się cenią, a im lepszy i większy samochód, tym jego cena rośnie. Dzięki leasingowi dla firm masz go od ręki. Co prawda nie jest twój, ale miesięczne spłaty nie obciążą zbytnio twojego firmowego budżetu.


Jak otrzymać leasing?

Otrzymanie leasingu to proces dużo łatwiejszy niż załatwianie kredytu na samochód. Przy leasingu nie masz tak restrykcyjnych warunków, jak w banku. Jeżeli prowadzisz młodą, rozwijającą się dopiero firmę, to możesz otrzymać leasing dla nowych firm od pierwszego dnia swojej działalności. Aby otrzymać auto w tej formie, wystarczą dokumenty rejestracyjne firmy i wpłata wstępna.

Czas oczekiwania na decyzję leasingową nie przekracza jednego dnia. Pomyśl, ile czasu czekałeś na decyzję kredytową w banku? Kiedy już masz leasing na tak, firma leasingowa bierze na siebie wszystkie formalności związane z zakupem auta.


Koszty leasingu a prowadzenie działalności

Decydując się na leasing dla firm, pamiętaj, że samochód nie jest na twoją własność, tak jak to ma miejsce w kredycie. Zatem jego eksploatacja staje się kosztem, który możesz sobie całkowicie wliczyć w wydatki związane z prowadzeniem działalności. Leasing szczególnie się opłaca przy droższych samochodach powyżej 80 tys. zł.

W kredycie samochodowym przedsiębiorca może amortyzować wartość samochodu do maksymalnej kwoty 20 tys. euro. Natomiast leasing nie ma takich ograniczeń. Z tego też względu wszystkie wydatki związane z posiadaniem auta w leasingu firma wrzuca w koszty działalności.


Inne korzyści płynące z leasingu

Samochody leasingowe, to zazwyczaj nowe auta prosto z salonu, które są objęte gwarancją i Autoryzowanym Serwisem dealerów. W ramach tej umowy z firmą leasingową korzystający może wszelkie usterki usunąć bezpłatnie lub wymienić pojazd na nowy. Ponadto, kiedy samochód już przejedzie kilka tysięcy kilometrów i uzyska już swoje lata, to możesz go ponownie wymienić na nowy. Mając samochód na własność, a jeszcze dodatkowo w kredycie, tak szybko go nie wymienisz, co skutku licznymi naprawami awarii, które ciebie bezpośrednio biją po kieszeni.

Zatem leasing dla firm to najkorzystniejsza forma nabycia samochodu przez przedsiębiorcę. Umożliwia znaczne zmniejszenie kosztów związanych z jednorazowym nabyciem samochodu oraz jego eksploatacją, to sprawia, że nie tylko mali przedsiębiorcy korzystają z takiej formy finansowania samochodu służbowego, ale też duże już długo istniejące na rynku przedsiębiorstwa.


 

Dodaj komentarz