Czy warto kupić robota sprzątającego?

Artykuł zaktualizowany 10 listopada 2020


Roboty odkurzające cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego. Te niepozorne urządzenie pomoże posprzątać Ci dom za pomocą jednego kliknięcia i to bez konieczności wstawania z łóżka. Czy warto kupi automatyczny odkurzacz? I na co zwrócić uwagę podczas zakupu?


Jak działa robot odkurzający?

Roboty odkurzające to urządzenia, które służą do odkurzania. W porównaniu do tradycyjnych modeli są mniejsze. Ich cechą charakterystyczną jest to, że po włączeniu same przemieszczają się po mieszkaniu i sprzątają wszelkie zabrudzenia. A to wszystko za sprawą wbudowanego oprogramowania, które umożliwia orientację w przestrzeni oraz panowanie drogi, po której będą się poruszać.

Co więcej, zaprogramowane są w jaki sposób, ze omijają przeszkody np. stół, krzesło. Odkurzacze automatyczne nie są połączone ze źródłem zasilania żadnym kablem. Natomiast wyposażone są akumulator, który trzeba naładować. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Znajdziesz je m.in. w sklepie https://adaline.pl/odkurzacze-automatyczne-605 . Wybierz taki, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę, kupują odkurzacz automatyczny?

Decydując się na zakup robota odkurzającego, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które wpływają na jego funkcjonalność. Należy do nich:

  • pojemność akumulatora – powinna być dość duża. Jednak oprócz pojemności, zwróć uwagę również na jakość. Nie każdy odkurzacz o dużej pojemności, pobiera mało energii.
  • czas pracy na jednym ładowaniu – najlepiej, aby wynosił on co najmniej godzinę. Czas pracy wynosi zazwyczaj od 60 do 120 minut. Taki wynik jest satysfakcjonujący. Niektóre modele umożliwiają pracę na jednym ładowaniu nawet ponad 120 minut.
  • czas ładowania akumulatora – warto zwrócić uwagę również na czas ładowania akumulatora. Na rynku istnieją modele, które do pełnego naładowania potrzebują trzech godzin. Inne więcej. Uzależnione jest to m.in. on pojemności akumulatora, a także jego jakości.
  • pojemność pojemnika na odpadki – odkurzacz automatyczne wyposażone są w pojemnik na odpadki. powinien mieć co najmniej 0,7 litra, aby pomieścić zabrudzenia.
  • moc silnika – to niezwykle istotny parametr. Decyduje bowiem o szybkości oraz skuteczności.

Dla kogo robot odkurzający?

Odkurzacze automatyczne to bez wątpienia innowacyjne urządzenie, które znajdzie swoje zastosowanie niemalże w każdym domu. Zwłaszcza w tym, gdzie ceni się nowoczesne rozwiązania. Doskonale usuwa zanieczyszczenia z podłogi, jednocześnie zwalniając Cię z samodzielnego odkurzania. To idealnie rozwiązanie dla osób, które nie lubią same sprzątać czy też nie mają czasu na regularne wykonywanie tej czynności.

Wystarczy go włączyć lub ustawić czas, w którym ma zacząć sprzątać np. gdy wyjdziesz do pracy czy na zakupy. Świetnie sprawdzi się w domu, w którym są zwierzęta np. psy czy koty. Bardzo dobrze radzi sobie z sierścią psa. To także niezastąpiony pomocnik rodziców z małym dzieckiem czy osób starszych, dla których odkurzanie tradycyjnym sprzętem może okazac się problematyczne

Dodaj komentarz