specyfikacja kamerek gopro

Kamera GoPro czy inne kamery sportowe?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Zastanawiasz się nad zakupem kamerki GoPro? Ujęcie wyjątkowych chwil z wakacji wymaga specjalistycznego sprzętu, który zrobi wysokiej jakości zdjęcia i nagra filmy w wysokiej rozdzielczości. Jaką kamerkę wybrać? Która z nich jest najlepsza? Czy wysoka cena odzwierciedla jakość nagrań?


Dlaczego warto kupić kamere sportową?

Kamera sportowa to obowiązkowy zakup na każde wakacje. Chcesz przywieźć ze sobą doskonałe ujęcia z każdej możliwej perspektywy? Zależy Wam na wysokiej jakości nagraniach i zdjęciach? Właśnie znalazłeś rozwiązanie!

Tego rodzaju sprzęt elektroniczny jest bardzo lekki, niewielki i odporny na większość negatywnych warunków pogodowych. Wachlarz możliwości ich wykorzystania jest praktycznie nieskończony i mogą być wykorzystywane nawet podczas uprawiania ekstremalnych dyscyplin sportowych.

Obsługa kamery sportowej jest banalnie prosta, w większości przypadków ogranicza się do użycia jednego guzika, po czym możemy cieszyć się jego funkcjonalnością. Dodatkową możliwością jest połączenie sprzętu ze smartfonem.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Telefon dla wymagających sportowców


Jak wybrać kamerkę sportową?

1. Kamera Xiaomi Yi

Jest ona doskonałym przykładem połączenia wysokiej jakości i rozsądnej ceny, sprowadzając ją bezpośrednio z Chin zapłacimy około 300 zł, jednak nie będzie ona posiadała gwarancji. W polskich salonach można zakupić sprzęt z gwarancją za 500-600 zł.

Xiaomi Yi nagrywa w jakości 2K w 30 klatkach/s., 1080p w 60 klatkach/s. lub 720p w 120 klatkach/s. Zdjęcia z tego urządzenia mają rozdzielczość 16 megapikseli.

Jakość nagrań i zdjęć jest wystarczająca do tworzenia prywatnego archiwum. Jakość i funkcjonalność może okazać się niewystarczająca do profesjonalnych nagrań. Sprzęt jest sprzedawany bez dodatkowych akcesoriów. Jeżeli marzycie o nagrywaniu pod wodą musicie liczyć się z dodatkowymi kosztami zakupu obudowy.

2. Kamera GoPro Hero 4 Black Edition 

Jest profesjonalną kamerą sportową oferującą doskonałą jakość nagrań i szeroką funkcjonalność. Sprawdzi się ona doskonale podczas profesjonalnych nagrań czy nawet spotach reklamowych.

Urządzenie waży jedynie 89 gramów i jest wyposażone w wysokiej jakości ekran LCD, który służy do zmiany ustawień nagrywania. Kamerkę można dodatkowo połączyć ze smartfonem i sterować nią zdalnie. Hero 4 nagrywa obraz w rozdzielczości 4K w 30 klatkach/s. Nagrywać można również w rozdzielczościach 2K, 1440p, 1080p i 720p.

Szeroka funkcjonalność wiąże się jednak z wysokim kosztem zakupy, cena może wahać się w okolicach 1700 zł. Jeżeli nie będziemy wykorzystywać kamery do profesjonalnych nagrań komercyjnych to warto pomyśleć o tańszej opcji.

Funkcjonalności kamery GoPro Hero4:

  • filmy slow-motion
  • filmy timelapse
  • wykonuje zdjęcia w trakcie nagrywania w określonych odstępach czasu
  • nagrania pod wodą w specjalnej obudowie

One thought on “Kamera GoPro czy inne kamery sportowe?

Dodaj komentarz