mezczyzna z glosnikiem lamax street2

Lamax Street2 – bezprzewodowy głośnik – recenzja, test

Artykuł zaktualizowany 30 kwietnia 2020


Bezprzewodowe głośniki to bardzo popularne urządzenia. Bez problemu zagrają tam, gdzie nie ma dostępu do prądu. Jest to świetny kompan podczas wieczornego spotkania ze znajomymi przy ognisku, aktywności fizycznej na orliku czy relaksu w domu. Na rynku znajduje się wiele urządzeń tego typu, dlatego dziś przyjrzymy się jednemu z nich – jak podczas testów wypadł głośnik Lamax Street2?


Jakość wykonania i co w zestawie?

Głośnik Lamax Street2 to bardzo solidne urządzenie, które może pochwalić się wysoką jakością wykonania. Każdy element jest świetnie do siebie dopasowany, przez co jego wytrzymałość jest z pewnością wysoka. Materiały użyte w produkcji modelu Street2 są mocne, więc na pewno urządzenie nie uszkodzi się po pierwszym upadku.

Przetworniki zostały zabezpieczone metalową siatką, a cały korpus pokryty gumową powłoką, która polepsza chwyt głośnika. Zresztą, sam głośnik ma bardzo poręczny kształt, więc dobrze leży w dłoni. Na jednym z końców znajdziemy uchwyt, do którego możemy przymocować sznurek czy karabińczyk.

glosnik lamax street2

Przyciski nawigacyjne głośnika Lamax Street2 znalazły się na górnej krawędzi urządzenia. Umieszczono tam przycisk do zasilania, pauzowania utworów oraz dwa przyciski z dwoma funkcjami – regulacji głośności i zmiany utworu.

Porty umieszczone zostały za gumową zaślepką na spodzie głośnika. Znajdziemy tam USB typu A, czytnik kart pamięci, wejście na kabel ładujący czy też port audio 3,5 mm. Jest tutaj także przycisk reset.

Głośnik Lamax Street2 posiada certyfikat wodoszczelności IP5.

Jakość dźwięku

Dźwięk wydobywający się z głośnika Lamax Street2 jest przyjemny. Jakość utworów jest czysta, a całość jest bardzo dobrze zbalansowana. Średnie i niskie tony są dobrze słyszalne, gorzej jest w przypadku wysokich tonów, ponieważ czasami wydają się być zbyt płaskie. Niemniej jednak głośniki Street2 dobrze radzi sobie z różnymi gatunkami muzycznymi. Utwory spokojne brzmią tutaj relaksacyjnie, a w przypadku mocniejszych brzmień głośnik potrafi zaskoczyć basem. Warto zaznaczyć, że Lamax Street2 jest dość głośnym urządzeniem – producent wyposażył model w dwa przetworniki o mocy 7,5 W każdy. Dzięki takiemu rozwiązaniu model Street2 świetnie sprawdzi się podczas wieczornego spotkania ze znajomymi.Łączność

Lamax Street2 to oczywiście głośnik bezprzewodowy korzystający z technologii Bluetooth 5.0. Jest to najnowsza odsłona tej technologii, która przesyła dźwięk w wysokiej jakości, bez żadnych opóźnień i jest znacznie bardziej energooszczędna względem poprzednich odsłon.

glosnik lamax street2 w plenerze

Odtwarzanie muzyki przy pomocy Bluetooth nie jest jedynym sposobem na słuchanie ulubionych utworów. Producent wyposażył model Street2 w czytnik kart pamięci microSD, klasyczny port audio jack 3,5mm oraz port USB typu A, do którego możemy podłączyć pendrive czy inny nośnik pamięci. Do zestawu dołączony jest kabel audio, który służy równocześnie za antenę radia FM.

Dodatkowo, głośnik może działać jako zestaw głośnomówiący. Rozmowy prowadzone przy pomocy głośnika Lamax Street2 stoją na dobrym poziomie.

Bateria

Bezprzewodowy głośniki Lamax Street2 został wyposażony w akumulator o pojemności 1800 mAh. Bateria ta pozwala na słuchanie muzyki przy średnim poziomie głośności przez około 12 godzin – o ile korzystamy z innych źródeł dźwięku niż Bluetooth. W przypadku kiedy korzystamy z bezprzewodowego przesyłania muzyki czas ten spada do około 10 godzin. Jest to dobry wynik, patrząc zwłaszcza na pojemność baterii zastosowanej w tym modelu.

 

lamax street2 pionowo

Podsumowanie

Głośnik Lamax Street2 to bardzo dobry głośnik, który świetnie sprawdzi się podczas posiadówki ze znajomymi czy przy grillu. Jest świetnie wykonany, posiada atrakcyjny wygląd i przede wszystkim oferuje wysoką jakość dźwięku, który potrafi zaskoczyć swoją mocą. Model ten został wyceniony przez producenta na około 215 złotych.

One thought on “Lamax Street2 – bezprzewodowy głośnik – recenzja, test

  1. no w sumie ta cena nie jest taka zaporowa jak bede mial gdzieś okazję sprawdzić to posłucham i moze kupie w sumie media expert mam blisko a tam jest dziękować za informację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *