poduszki profilowane

Czy poduszki profilowane pomagają na kręgosłup?

Artykuł zaktualizowany 31 stycznia 2022


Gdy doskwiera nam kręgosłup poszukujemy różnych alternatyw, by sobie pomóc. Na rynku dostępne są poduszki profilowane. Są one sprzedawane w wysokich cenach i reklamuje się je jako dobre i pomocne poduszki dla kręgosłupa. Czy jest to prawda?


Czym są poduszki profilowane?

Inaczej nazywane są poduszkami ortopedycznymi. Doskonale pozwalają zniwelować ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym podczas spania. Warunkiem by taka poduszka dobrze zadziałała jest dokonanie odpowiedniego jej wyboru.

Projekt takich poduszek jest zgodny z wszelkiego rodzaju wytycznymi ortopedycznymi. Poduszki doskonale korygują pozycję ciała i przynoszą znaczną ulgę. Sen na takich poduszkach jest zdrowy i bezpieczny i na pewno kolorowy.

Budowa poduszki profilowanej

Poduszki wykonuje się z pianki, różnego rodzaju zdrowych włókien. Nowością są poduszki wykonane z pianki z pamięcią. Chodzi w tym wypadku o to, że wrażliwy na ciepło materiał od razu czuje, że ktoś przykłada głowę do poduszki i przystosowuje się do ciała danej osoby.

Wszystkie poduszki ortopedyczne uważane są za poduszki zdrowotne.

Rodzaje poduszek profilowanych

Wśród poduszek tego rodzaju wyróżniamy następujące  poduszki:

  1. poduszki konturowe, czyli takie, które mają zakrzywiony kształt i bardzo dobrze dopasowują się do kształtu głowy, szyi i ramion osoby, która na niej śpi,
  2. poduszki ortopedyczne turystyczne, czyli takie poduszki, które zaprojektowano w kształcie podkowy, idealnie nadają się do biura lub do podróży w samolocie lub w autobusie,
  3. poduszki klinowe, w kształcie trójkąta, są poduszkami, które dają odpowiednie nachylenie ciała w ukośnej pozycji,
  4. poduszki podpierające lędźwie, poduszki kolanowe, poduszki do ciała, poduszki wykonane z łusek gryki.

Wszystkie poduszki idealnie spełniają swoje funkcje i doskonale wspomagają kręgosłup i różne części ciała.

Wygodne spanie na poduszkach profilowanych

Poduszki są zdrowotne ale także bardzo miękkie i wygodne. Spanie na takich poduszkach jest ogromną przyjemnością a przy tym możliwością na podparcie zbolałych części naszego ciała. Poduszki dają komfort podczas snu. Poszewki poduszek zawierają naturalne włókna wiskozowe, które czynią pokrowce poduszek miękkimi i bardzo przyjemnymi w dotyku. Dzięki temu, że poszewki wykonane są z naturalnych włókien, poduszki nie przyjmują potu, są przewiewne i doskonale mogą regulować temperaturę podczas snu.

Tego rodzaju poduszki są także poduszkami wykonanymi z pianki termoelastycznej oraz mają dodatkowo żele chłodzące i regulację temperatury. Ten rodzaj poduszek jest rodzajem poduszki profilowanej o najwyższej jakości.

Dzięki poduszkom ortopedycznym spanie może być przyjemne, poduszki niwelują całkowicie ból kręgosłupa i innych partii ciała. Rano wstajemy wyspani, mamy dużo energii, nic nas nie boli. Wynika więc, że poduszki ortopedyczne rzeczywiście są dobre dla kręgosłupa. Rzeczywiście uwalniają go od bólu i pozwalają na bardzo dobry wypoczynek, relaks i sen w czasie nocy. Na rynku jest wiele różnego rodzaju poduszek profilowanych, trzeba tylko wybrać odpowiedni model dla siebie.

Dodaj komentarz