Co zyskasz dzięki udziałowi w programie Polska Bezgotówkowa?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Obecnie transakcje z wykorzystaniem karty lub innych płatności zbliżeniowych stają się już standardem, którego wymagają klienci. Jednak wciąż istnieją miejsca, w których takie rozliczenie nie jest możliwe. Pomóc w rozwiązaniu tego problemu może program Polska Bezgotówkowa.


Korzystając z programu Polska Bezgotówkowa można uzyskać bezpłatnie urządzenia umożliwiające realizowanie płatności kartą, na dodatek przez rok nie ponosząc żadnych kosztów związanych z takimi transakcjami. Na co można liczyć przystępując do programu?


Co otrzymuje przedsiębiorca w ramach programu Polska Bezgotówkowa? 

Program Polska Bezgotówkowa jest wspólną inicjatywą uczestników rynku płatniczego, dzięki której przedsiębiorcy spełniający warunki uczestnictwa w programie mogą liczyć na darmowe terminale płatnicze. Stanowi to wsparcie dla mniejszych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, lecz obawiają się kosztów z tym związanych.

W ramach uczestnictwa firma może otrzymać nawet trzy darmowe terminale płatnicze, przez pierwszych 12 miesięcy nie ponosząc żadnych kosztów abonamentowych czy opłat związanych z przeprowadzanymi transakcjami (do osiągnięcia limitu 100 tysięcy złotych obrotu na jeden darmowy terminal płatniczy).

Po tym okresie przedsiębiorcę obowiązują warunki zgodne z umową, którą zawiera z agentem rozliczeniowym (operatorem płatności bezgotówkowych), będącym częścią programu.

Firma chcąca otrzymać darmowy terminal płatniczy może się ubiegać o różne wersje takiego urządzenia, gdyż dostępne są warianty standardowe (stacjonarne oraz przenośne), które zostają wydzierżawione, jak i wersje Smart, które można otrzymać nawet na własność. Więcej o szczegółach dotyczących programu Polska Bezgotówkowa możesz przeczytać na https://bezgotowki.pl/o-programie/.


Jakie są korzyści z korzystania z programu? 

Z perspektywy przedsiębiorców korzystających z programu Polska Bezgotówkowa, otrzymane darmowe terminale płatnicze wiążą się z wieloma korzyściami. Obecnie konsumenci preferują punkty, w których mogą płacić bezgotówkowo, więc chętniej dokonują tam zakupów i firma nie musi się obawiać o utratę potencjalnych klientów.

Darmowy terminal płatniczy przełoży się także na większe zyski, gdyż klienci nie są ograniczeni tym, ile gotówki wzięli ze sobą z domu, więc są skłonni do wydawania większych kwot.

Otrzymane darmowe terminale płatnicze posiadają także dodatkowe opcje, związane choćby z uwzględnianiem napiwku do transakcji czy przewalutowaniem. Transakcje bezgotówkowe przekładają się na mniejsze ryzyko kradzieży pieniędzy, gdyż środki trafiają bezpośrednio na konto – przy okazji oznacza to oszczędność czasu i ewentualnych środków przeznaczanych na obrót pieniędzmi. Darmowy terminal płatniczy wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy, która będzie odebrana jako przyjazna dla klientów oraz dostosowana do współczesnych standardów.


 

Dodaj komentarz