co to są feromony

Co to są feromony i jak działają?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Nie jest tajemnicą, że relacje damsko-męskie nie należą do najłatwiejszych. Posiadamy różne charaktery, różnimy się pod wieloma innymi względami i mamy coraz bardziej wygórowane wymagania co do drugiej osoby.

Czasem winę za nieumiejętność nawiązania relacji ponosi nasza nieśmiałość, innym razem niedopasowanie zainteresowań lub po prostu cechy wyglądu. Na rynku pojawił się jednak specyfik, który stanowi nie lada pomoc w nawiązywaniu bliskich relacji damsko-męskich (czasem nawet intymnych) – czyli feromony syntetyczne.


Co to są feromony?

Z punktu widzenia biologi, każdy ssak (w tym człowiek) wytwarza razem z potem pewien rodzaj substancji, który wysłany do otoczenia i odebrany przez innych, stanowi nośnik informacji o nadawcy. W świecie zwierząt działa to bardzo sprawnie, jednak człowiek na skutek rozwoju i presji cywilizacji, przez wieki coraz bardziej zatracał swoje naturalne predyspozycje do wytwarzania feromonów. Obecnie są one w tak śladowych ilościach (u większości osób), że nawiązanie znajomości czy podtrzymanie rozmowy z nieznajomą osobą jest znacznie utrudnione.


Feromony w świecie nauki

Feromony są bezwonne, więc druga osoba odbierając je, nie jest świadoma ich działania i uznaje swoją reakcję za naturalną. Skoro sami nie potrafimy ich wytworzyć w dostatecznej ilości, musimy pomóc sobie nauką. W momencie, kiedy to zrozumieliśmy, w laboratoriach przeprowadzono masę badań, testów, aż w końcu udało się odtworzyć naturalne ludzkie feromony, które posiadają kobiety i mężczyźni (każda z płci ma inny zestaw). Choć są one uzyskane syntetycznie, to ich działanie jest identyczne, jak to, które wymyśliła natura.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Zapach w relacjach damsko-męskich


Kiedy przydają się feromony?

Działanie ich jest niezwykle proste. Wystarczy odrobina, by otoczenie (płeć przeciwna) poczuło nagłą chęć poznania bliżej osoby, która je wysyła. Co prawda ich działanie jest bardzo indywidualne, jednak w każdym przypadku można zaobserwować zmiany w reakcji otoczenia. Ludzie stosują je w przeróżnych sytuacjach. Najpopularniejsze jest oczywiście nawiązywanie dzięki nim bliższych relacji damsko-męskich. Obecność feromonów wiele ułatwia. Stosując je, zyskujemy na atrakcyjności, wydajemy się ciekawi i warci zbliżenia.

Niektóre pary stosują je, jako urozmaicenie swojego pożycia intymnego. Ma to stanowić pomoc w przypomnieniu sobie dawnego, młodzieńczego pożądania i odnowieniu bliskości i więzi między partnerami. Bardzo trudno jest się oprzeć sygnałom wysyłanym za pomocą feromonów, gdyż działają one bezpośrednio na nasz mózg. Z tego też powodu możemy zaobserwować trend stosowania ich w świecie… biznesu. Odpowiednia dawka doda nam pewności siebie i znacząco ułatwi negocjacje.


Jak używać feromonów?

Użycie feromonów jest banalnie proste. Należy pamiętać o dwóch rzeczach:
– feromony są bezwonne,
– feromony przenoszone są za pomocą powietrza.
Mając tę wiedzę, wiemy już, iż połączenie ich ze swoimi ulubionymi perfumami jest całkowicie bezpieczne, a jedynym skutkiem ubocznym może być jeszcze lepszy efekt ich użycia. Na rynku dostępne są oczywiście feromony perfumowane, ale zapach to bardzo indywidualna sprawa, więc raczej poleca się użycie stężonych feromonów i własnych perfum.

Drugą sprawą potęgującą efekt ich użycia jest umiar i odpowiednie rozmieszczenie specyfiku. Wystarczy kropla wtarta w szyję, okolicę nosa i ust oraz na nadgarstkach, by uzyskać pożądane działanie. Mówiąc oraz oddychając wzmagamy cyrkulację powietrza i tym samym poprawiamy krążenie feromonów (to samo dzieje się podczas gestykulacji w rozmowie).


 

Dodaj komentarz