clean aligner

Clear alignery jako nowoczesna metoda leczenia wad zgryzu

Artykuł zaktualizowany 3 września 2022

Clear alignery to nowoczesna metoda leczenia zębów, która staje się alternatywą dla klasycznych aparatów ruchomych i stałych. Umożliwia korekcję wad zgryzu w sposób praktycznie niewidoczny na co dzień i komfortowy dla pacjenta. Wykazują odpowiednią skuteczność, zatem są chętnie stosowane u osób, które chcą szybko uzyskać idealny, równy uśmiech. Dowiedz się, czym dokładnie są clear alignery i kiedy się je stosuje.

Czym dokładnie jest clear aligner i jakie są jego zalety?

Clear aligner ma postać przezroczystej nakładki ortodontycznej na zęby. Wyglądem i sposobem stosowania przypomina aparaty ruchome, ponieważ pacjent może samodzielnie je wyciągać w dowolnej chwili. Podstawowa zasada stosowania clear alignerów jest taka, że nosi się je przez 22 godziny na dobę. Alignery wyjmujemy wyłącznie na czas jedzenia oraz przeprowadzania zabiegów higienicznych w obrębie jamy ustnej, co umożliwia uzyskanie hollywoodzkiego uśmiechu w krótkim czasie. Dzięki aż tak dużej elastyczności tej metody leczenia można swobodnie myć zęby i oczyszczać nakładkę.  

Wśród jej zalet wymienia się: 

  • łatwość utrzymania higieny i możliwość całkowitego zapomnienia o bólu, 
  • względy estetyczne, niewidoczność nakładek i piękny uśmiech, 
  • brak trudności w mówieniu oraz komfort podczas wielomiesięcznej terapii wady zgryzu, 
  • efektywność, a więc skrócenie czasu leczenia czy obniżenie jego kosztów, 
  • biokompatybilność zastosowanych do wyprodukowania nakładki materiałów. 

Kiedy stosuje się nakładki ortodontyczne?

Nakładki ortodontyczne stosuje się w najróżniejszych wadach zgryzu, w tym w diastemach, stłoczeniach czy zgryzie krzyżowym. Jeśli chcemy zatem poprawić swój zgryz i wyeliminować jego wadę, warto zdecydować się na clear aligner – Warszawa to jedno z miast, w którym zakłada się ich najwięcej. 

usmiechnieta kobieta

Nakładki wykorzystywane są również w przypadkach, kiedy pacjent był już leczony aparatem stałym, ale wada powróciły po zakończeniu leczenia. Nakładki dają wówczas świetne efekty. Bywają też świetną metodą u osób, które korzystały z tradycyjnych aparatów, ale borykały się w tym czasie z bólem lub nie mogły przyzwyczaić się do tej metody leczenia czy dyskomfortu.  

Alignery stosowane są także u tych, którzy z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na regularne wizyty w celu dopasowywania aparatu. Kontrola leczenia nakładkami może odbywać się częściowo zdalnie, zatem jest to dobra metoda dla osób, które często podróżują. Pierwsze rezultaty leczenia można dostrzec już po upływie trzech miesięcy od rozpoczęcia stosowania pierwszych nakładek. Już od tego momentu można cieszyć się coraz piękniejszym uśmiechem! 

Jaki jest koszt leczenia clear alignerami?

Wiele osób nie wie, że ekonomiczną alternatywą dla aparatów stałych są nakładki na zęby – cena tej metody leczenia jest niższa i nierzadko zamyka się w kosztach poniżej 200 złotych miesięcznie. Jeśli zależy nam na pięknym uśmiechu podobnym do tego, którym cieszą się znani aktorzy czy celebryci, clear aligner to idealna opcja dla nas! Dodatkowo nie kosztuje wcale tak dużo, zatem jest osiągalna praktycznie dla każdego! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *