ropa vestle

Ciężka droga ropy w 2020 roku

Artykuł zaktualizowany 9 lipca 2020


Jeśli chodzi o surowce, ropa naftowa odbyła jedną z najciekawszych podróży od początku 2020 r. Wzrosty i spadki były nowym zjawiskiem w przemyśle naftowym, iż z pewnością zszokowały inwestorów z bliska i daleka. Gdy COVID-19 podbił świat na początku 2020 r., kraje zaczęły egzekwować rygorystyczne środki blokujące, co spowodowało spowolnienie eksportu, praktycznie zahamowanie podróży i zużycie paliwa.

To wraz z załamaniem pierwotnej umowy OPEC + (Organizacja Krajów Eksportujących Ropę naftową i jej sojuszników), miało duży negatywny wpływ na wiele surowców na rynku, przy czym ropa naftowa jest jednym z najbardziej dotkniętych.


Jeśli chodzi o surowce, ropa naftowa odbyła jedną z najciekawszych podróży od początku 2020 r. Wzrosty i spadki były nowym zjawiskiem w przemyśle naftowym, iż z pewnością zszokowały inwestorów z bliska i daleka. Gdy COVID-19 podbił świat na początku 2020 r., kraje zaczęły egzekwować rygorystyczne środki blokujące, co spowodowało spowolnienie eksportu, praktycznie zahamowanie podróży i zużycie paliwa. To, wraz z załamaniem pierwotnej umowy OPEC + (Organizacja Krajów Eksportujących Ropę naftową i jej sojuszników), miało duży negatywny wpływ na wiele surowców na rynku, przy czym ropa naftowa jest jednym z najbardziej dotkniętych.

Katastrofa kwietniowa

Jeśli handlujesz kontraktami CFD na ropę za pośrednictwem strony internetowej brokera Vestle, prawdopodobnie wiesz, że w kwietniu 2020 r. przemysł naftowy doświadczył czegoś, co przejdzie do historii, ponieważ cena gwałtownie spadła na rynkach. 20 kwietnia cena kontraktu futures na ropę WTI z powodu wygaśnięcia, spadła poniżej zera. Była to najostrzejszy dotąd spadek ceny ropy naftowej.

W rzeczywistości niektórzy twierdzą, że najbardziej ucierpiały ceny ropy, spośród wszystkich klas aktywów, które zostały dotknięte w tym roku. * Chiny są jednym z największych konsumentów ropy naftowej na świecie i znajdują się w stanie blokady, tak jak wiele innych krajów, w których nastąpiło zablokowanie ceny ropy WTI spadły na rynku niedźwiedzi w pierwszym kwartale 2020 r. ** utrzymywały ten spadek, aż 20 kwietnia po raz pierwszy w historii ceny ropy WTI spadły do 40,32 USD za baryłkę.

Zwrot

Po całej zmienności, ceny ropy naftowej stale rosną, choć powoli. „Widać wzrost popytu z każdym tygodniem” – powiedział Marco Dunand, współzałożyciel dużego domu handlowego Mercuria Energy Group Ltd. ****. Jest to w dużej mierze spowodowane faktem, że wiele krajów łagodzi surowe środki blokujące, a zatem popyt na paliwo ponownie rośnie. „Rynek ropy naftowej wkrótce osiągnie równowagę, a podaż ma się zgadzać z popytem” – powiedział Wall Street Journal Bjørnar Tonhaugen, szef firmy konsultingowej Rystad Energy. ***** Wygląda na to, że OPEC + pracuje nad stworzeniem większej równowagi na rynku, ale może to trochę potrwać. ******

W ubiegłym miesiącu prezydent USA Trump potwierdził, że umowy handlowe między USA i Chinami pozostaną nienaruszone, co doprowadziło do dalszego umocnienia cen ropy po ustabilizowaniu się rynku po miesiącach niepewności w tej sprawie. Niektórzy twierdzą, że ceny ropy naftowej mogą stale rosnąć, a niektóre instytucje, takie jak Bank of America (BofA) Global Research, podniosły swoje prognozy dotyczące cen ropy. ******* Jeśli chcesz zainwestować w ropę naftową w formie kontraktów CFD, odwiedź witrynę brokera internetowego Vestle. Opatentowana platforma internetowa oferuje wybór ponad 800 instrumentów CFD, w tym ropy WTI i wielu innych surowców, walut, indeksów, akcji, krypto i ETF.

Co dalej z ropą?

Podczas gdy ropa naftowa ma tendencję wzrostową, być może jeszcze nie wyszła na prostą. Niepewność rynku utrzymuje się z powodu obaw przed drugą falą wirusa w niektórych krajach, wpływu na globalny wzrost i wielu innych czynników. Zbliżamy się do trzeciego kwartału 2020 r., a sytuacja na rynku jest nieco pochmurna. Jednak w związku z rozwojem ropy w ostatnich miesiącach, może rzeczywiście istnieć nadzieja na dalszy wzrost. „Globalna gospodarka nadal znajduje się w niepewnej sytuacji”, zauważył Cailin Birch, globalny ekonomista w The Economist Intelligence Unit. ********

W przypadku handlujących kontraktami CFD na ropę naftową niepewność i zmienność rynku stwarzają zarówno ryzyko, jak i szanse, a ciągłe zmiany podkreślają znaczenie informacji, aktualizacji i wiedzy. W Vestle oferujemy bezpłatne sygnały, samouczki i różne zasoby edukacyjne w ramach naszego 2-tygodniowego pakietu startowego. Chcemy mieć pewność, że poszerzysz swoją wiedzę i będziesz mieć wszystkie narzędzia i szkolenia potrzebne do doskonalenia swoich umiejętności handlowych. Handluj na ruchach cen za pomocą naszej łatwej w obsłudze aplikacji handlowej kompatybilnej z iOS lub Androidem i skorzystaj z bezpłatnego szkolenia 1 na 1 oraz doskonałych warunków rynkowych

Vestle (znany dawniej jako iFOREX) jest nazwą handlową iCFD Limited, licencjowana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commision (CYSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 84.6% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości zawarte w dokumencie nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników.

Uwaga: obliczenia przeszłych zmian wyników, mogą przedstawiać futures kontrakty, a nie aktywa bazowe. Pełne zrzeczenie się: https://www.vestle.pl/legal/analysis-disclaimer.html

Dodaj komentarz