Basen stelażowy do ogrodu: kiedy warto kupić?

basen stelażowy do ogrodu

Baseny ogrodowe służą przede wszystkim relaksowi, zabawie i schłodzeniu ciała w upalne dni. Kojarzone są z reguły z pompowanymi lub rozporowymi wariantami wrażliwymi na czynniki mechaniczne. Basen na stelażu łączy w sobie przyjemność zabawy, stabilną konstrukcję i możliwość pływania.


Basen na stelażu nie zawiera elementów pompowanych oraz rozporowych, które złożą się po znaczącym ubytku wody. Stabilna konstrukcja stelażu zapewnia niezmienną pozycję basenu. W przypadku basenu pompowanego wystarczy chwila nieuwagi, aby przeciąć ostrym narzędziem kołnierz. Podczas zabawy w basenie rozporowym przy pośliźnięciu się lub próbie podparcia się o giętką ściankę łokciem można spowodować wypłynięcie znaczącej ilości wody. Stalowa konstrukcja stelażu jest szczególnie przydatna wtedy, gdy udział w zabawie czy kąpieli chce wziąć więcej osób – basen nie przewróci się przy nadmiernym obciążeniu ściany. Stabilna i wysoka konstrukcja wymaga także dodatkowego wyposażenia, którym często jest drabinka umożliwiająca bezpieczne wejście do basenu.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Jak wybrać kolbowy ekspres do kawy?


Więcej pracy, ale także więcej zabawy

Baseny ogrodowe stelażowe wymagają rozłożenia stalowej konstrukcji, której montaż powinien zająć od 30 do 40 minut (źródło: http://womanadvice.pl/jaki-basen-lepiej-wybrac-dmuchany-lub-stelazowy-czyli-zalety-i-wady-basenow-ogrodowych). Należy także przygotować stabilne, oczyszczone i równe podłoże, aby konstrukcja się nie chwiała. Wiąże się to z większym nakładem pracy niż w przypadku innego typu basenów ogrodowych. O sposób składania elementów można zawsze zapytać sprzedawcę w renomowanym punkcie sprzedaży, np. w Leroy Merlin. Jednak trud włożony w stawianie konstrukcji ma swoje niepodważalne plusy. Duża, stabilna konstrukcja oraz dołączone do zestawu filtry czy przykrycie sprawiają, że wysiłek włożony w przygotowanie basenu jest jednorazowy. Znika konieczność wymiany wody co kilka dni z powodu silnego zanieczyszczenia. Baseny stelażowe są zazwyczaj większe od wersji pompowanych i ogrodowych. Przybierają kształty prostokątne i okrągłe. Stabilność zależy od stalowej konstrukcji stelażu, która pozwala na stosowanie imponujących gabarytów basenu – długość może sięgać nawet 7 metrów, szerokość – 3,5 metra, a wysokość – 1,2 m. To sprawia, że można w nim swobodnie pływać. Cecha ta jest bardzo istotna podczas nauki pływania, nurkowania lub zabawy, w której wziąć udział może co najmniej kilka osób (źródło: https://www.leroymerlin.pl/relaks-w-ogrodzie/baseny-i-akcesoria/baseny-ogrodowe-brodziki-jacuzzi/basen-ogrodowy-power-steel-56475-732x366x132cm-bestway,p393978,l1917.html).


Wariant rodzinny

Basen na stelażu do ogrodu warto zakupić z kilku powodów. Dzięki niemu w zabawie może brać udział więcej niż jedna czy dwie osoby, bez obawy o zniszczenie konstrukcji zbyt dużą liczbą użytkowników. Dzięki gabarytom oraz prostokątnej formie można rozpocząć naukę pływania lub nawet nurkowania dzieci i osób dorosłych. Zdecydowanie większy basen daje ogromne możliwości aktywnego spędzania czasu w wodzie. Dodatkowe wyposażenie takie jak pompa filtrująca, filtr piaskowy, drabinka, mata pod basen czy przykrycie sprawiają, że całą konstrukcję można wypełnić wodą raz i tak pozostawić na dłużej, bez konieczności zmiany wody co kilka dni.


 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*