lozkotapczan

Półkotapczan – wygodne łóżko schowane w szafie.

Artykuł zaktualizowany 5 czerwca 2023

Półkotapczany, czyli łóżka chowane

Planowanie przestrzeni i aranżacji wnętrza w domu to nie jest prosta sprawa. Jednym z elementów, który znajdziemy w każdym domu jest łóżko. Wybierając się do salonu meblowego, z pewnością znajdziemy całą masę łóżek, czy kanap, naprawdę dużego rozmiaru. Ładnie wyglądają, ale niestety, nie nadają się do każdego wnętrza. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią musimy pomyśleć o czymś innym. W tym przypadku, świetnie sprawdzi się półkotapczan.

Gdzie sprawdzi się łóżko chowane?

Jeśli nasza sypialnia lub salon są małe, a chcemy zmieścić tam wygodne łóżko, półkotapczany sprawdzą się idealnie. Jest dość specyficznym i charakterystycznym rodzajem mebla, który służy do wypoczynku i nie tylko. Jest to nic innego, jak łóżko chowane w szafie. Co za tym idzie, w dzień może spełniać funkcję ozdobną, a nocą regeneracji. Półkotapczany są wprost idealnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni. Zakup tego mebla pozwala na oszczędność dużej ilości miejsca, którą normalnie zajęłoby standardowe łóżko. W dodatku, taki półkotapczan pozwala na to, aby z jednego pomieszczenia korzystać na dwa sposoby, na przykład z salonu.

Spośród wielu rodzajów półkotapczanów możemy wyróżnić półkotapczan pionowy oraz półkotapczan poziomy. Chodzi tutaj oczywiście o ułożenie łóżka, a więc calego mebla. Ceny takich półkotapczanów to najczęściej około 2000-3000 złotych. To dobra cena, biorąc pod uwagę funkcjonalność i minimalizm, jakie zapewnia nam ten mebel. Pozwala on na pewno na to, aby w prosty sposób oddzielić od siebie przestrzenie w dużych, otwartych pomieszczeniach – to świetne rozwiązanie na przykład do kawalerki. Jeśli mamy więcej pokoi, ale są niewielkie, łózko chowane zaoszczędzi nam sporo miejsca. W niewielkich pomieszczeniach to bardzo pomaga w codziennym użytkowaniu. Nowoczesny półkotapczan niczym nie przypomina tych, które kojarzymy z czasów PRL-u. Te meble są teraz bardzo eleganckie i ponownie cieszą się dużą popularnością. To doskonały wybór, aby spać w wygodnym łóżku i nie rezygnować z innych mebli w małym pomieszczeniu. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią praktyczne rozwiązania. Nie można temu meblowi odmówić funkcjonalności. Można dzięki niemu dużo lepiej zagospodarować przestrzeń. Będzie dobrze prezentował się w każdym wnętrzu, zarówno w sypialni, w salonie, w przypadku kawalerek, a nawet do pokoju dziecięcego. Daje odpowiednią przestrzeń do spania nawet dla dwóch osób. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą półkotapczanów w naszym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *