eleganckie lozko

Zobacz pościele, które wniosą do Twojej sypialni więcej luksusu

Artykuł zaktualizowany 16 października 2020


Szukając nowej pościeli do domu, z pewnością przynajmniej kilka razy trafiliśmy na takie, które kosztowały niewiarygodnie dużo. Nie zawsze wiadomo skąd tak wysoka cena. Najczęściej jest to kwestia użytego materiału i jego jakości, jednak w grę może wchodzić jeszcze kilka innych czynników. W poniższym artykule postaramy się wytłumaczyć zjawisko drogich pościeli, a także pokażemy, na co zwracać uwagę podczas zakupu. Zapraszamy do czytania!


Czym jest ekskluzywna pościel?

Ekskluzywna pościel oznacza dla nas najczęściej nie tylko szlachetny materiał i piękny wzór, ale także właściwości. Kładąc się do łóżka, chcemy, aby materiał miękko nas otulił i ułatwił szybsze zaśnięcie. Niestety nie każda zakupiona bielizna pościelowa uprzyjemni nam wieczór. Zdarzają się takie, które nie odprowadzają ciepła na zewnątrz, przez co w cieplejsze dni budzimy się spoceni i jedynym słusznym wyjściem jest dodatkowy prysznic.

Pościel wysokiej jakości ze sklepu Słodkie Sny gwarantuje świetną termoregulację. Chłodzi, kiedy temperatura jest wysoka i jednocześnie świetnie ogrzewa nas w chłodniejsze noce. Ponadto jest wykonana z naturalnych materiałów, dzięki czemu zmniejsza ryzyko alergii. Wysokiej jakości bieliznę pościelową barwi się tylko bezpiecznymi substancjami, więc nic nie podrażni naszej skóry ani dróg oddechowych.

Jak rozpoznać parametry luksusowej pościeli?

Ocena jakości pościeli na pierwszy rzut oka może być niemożliwa, jednak wystarczy przeczytać kilka informacji od producenta i już wiemy, z czym mamy do czynienia. W przypadku luksusowej pościeli nie ma dróg na skróty i materiał musi być wykonany wedle specjalnych kryteriów. Szczególną uwagę zwróćmy na:

• gramaturę materiału;

• skład i gatunek materiału;

• ilość nici na cal kwadratowy;

• zalecaną temperaturę prania.

Jakość materiału pościelowego

Na pewno wiele materiałów jesteśmy w stanie ocenić jako przyjemne w dotyku, jednak różnice w jego gramaturze i składzie mogą całkowicie zmienić nasze odczucia. Do parametrów materiału zalicza się nie tylko rodzaj samego włókna, ale również numer metryczny nici i gęstość. Wysoka wartość tych parametrów oznacza, że materiał pościeli został utkany z lekkiej i cienkiej nici. Im cieńsza nić, tym bardziej szlachetny produkt mamy w rękach.

Gatunek pościeli

Gatunek pościeli to najprościej materiał, z jakiego została uszyta. Może być to mieszanka lub czyste włókno. Od gatunku zależy jakość. Najbardziej ceniona jest bawełna w ściegu satynowym. Produkty wysokiej jakości powinny składać się w 100% z podanego materiału, mieszanki obniżają jakość pościeli, a wraz z nią spada też cena.

Sprawdzanie jakości pościeli po temperaturze prania

Najprostszym test, jaki możemy przeprowadzić zaraz po zakupieniu wybranej pościeli. Włókna wysokiej jakości bez problemu zniosą wysokie temperatury i wiele takich pościeli można prać nawet w 90 stopniach. Jeśli producent zaleca pranie w bardzo niskich temperaturach, to możemy podejrzewać, że użyto sztucznego materiału lub domieszek. Pamiętajmy, że pranie pościeli w gorącej wodzie, jest kluczowe do zachowania pełnej higieny (nie wszystkie bakterie i mikroorganizmy giną w niskich temperaturach).

Czy dobrą pościel można zakupić w atrakcyjnej cenie?

Ceny luksusowych pościeli potrafią przyprawić nas o ból głowy, jednak istnieją też tańsze materiały, które zachowują wysoką jakość i gwarantują nam bezproblemowe użytkowanie. Należą do nich wysokiej jakości pościele bawełniane, pościele z satyny bawełnianej, a także pościele z bambusa. Przy zakupie zwróćmy jedynie uwagę na skład, najlepiej, aby było to 100% włókno bambusowe lub bawełna, bez domieszek. Wysokiej jakości pościel kupimy w sklepie internetowym slodkiesny.pl.

Czy pościele z lnu i wełny są luksusowe?

Niegdyś len i wełna były popularnymi materiałami, które można było spotkać w prawie każdym domu. Jednak produkcja tych naturalnych włókien znacznie się zmniejszyła, przez co stały się towarem luksusowym. Za cieszenie się ciepłem wełnianej pościeli przyjdzie nam sporo zapłacić, jednak jest to wydatek, który opłaci się w szczególności osobom borykającym się z reumatyzmem i dolegliwościami mięśniowymi. Można pokusić się nawet o powiększenie kompletu o taką kołdrę puchową ze sklepu Słodkie Sny, która nie pozwoli nam zmarznąć nawet w największy mróz.

Wybór luksusowej pościeli – podsumowanie

Zwrócenie uwagi na parametry materiału, pozwoli nam szybko sprawdzić, czy naprawdę mamy do czynienia z towarem wysokiej jakości. Ponadto test temperatury prania też pomoże nam ocenić pościel, bez zbędnego wczytywania się w gramaturę czy gęstość splotu. Następny krok to wybranie odpowiedniego materiału. Dzięki niemu każda pościel ma unikalne właściwości – jedne lepiej chronią przed zimnem, a inne są przyjemniejsze w dotyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *