jak zarabiać na lokatach bankowych

Jak i ile zarobię na lokacie bankowej?

Artykuł zaktualizowany 11 września 2022


Jeszcze do niedawna, aby uchronić oszczędności przed utratą na wartości spowodowaną inflacją, wystarczyło je wpłacić na konto oszczędnościowe lub lokatę. Obecnie nawet te działania nie przynoszą takich wyników, jakich byśmy oczekiwali. W jaki sposób operować pieniędzmi, aby rzeczywiście zarabiać na lokatach?


Wszystkie nadwyżki na lokaty bankowe

Jesteśmy praktycznie w 100% pewni, że i Wy staracie się umieszczać na swoim koncie oszczędnościowym/lokacie jedynie te pieniądze, które pozostają Wam w nadwyżce z ubiegłego miesiąca. Od razu możemy powiedzieć Wam, że jest to totalny błąd. O ile, jeszcze do niedawna, było to jak najbardziej prawidłowe zachowanie, to teraz wykonywanie takiego ruchu może skutecznie ograniczyć nabywanie kolejnych procentów. Przesuwanie pieniędzy na konto oszczędnościowe nie tylko pomoże nam zyskać procent od znajdującej się kwoty, ale również może nas zmotywować do większej skrupulatności w liczeniu wydatków. A to zawsze jest mile widziane.

Gdzie jest najlepsza oferta?

Nie trzymaj się kurczowo jednej instytucji finansowej. Co jakiś czas – np. kilka miesięcy – rób na nowo rozeznanie, który z banków proponuje najlepsze warunki na lokatach. Zazwyczaj to nie dla stałych, ale nowych klientów dedykowane są bardziej atrakcyjne oferty. Trzymaj rękę na pulsie i sprawdzaj cyklicznie, czy któryś z podmiotów nie proponuje, aby korzystniejszego oprocentowania lub opcji dodatkowych, które ostatecznie pozwolą Ci więcej zarobić.
Ranking lokat bankowych znaleźć można na stronie : https://zarabiajprzez24.pl/ranking-lokat-bankowych/

Na ile czasu odkładać pieniądze?

To bardzo istotna kwestia i nie tylko z punktu widzenia płynności finansowej, ale również – a może przede wszystkim – ze względu na fakt, że wpłacając pieniądze na niektóre okresy możemy po prostu więcej zarobić. Sprawdź, jaka lokata będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Zazwyczaj jest tak, że banki oferują lepsze odsetki przy zawieraniu umowy na dłuższy okres czasu. Nie jest to jednak regułą, dlatego lepiej jest dokonywać obliczeń i porównywać oferty na bieżąco i samodzielnie.

Przez apkę na smartfonie

Banki, aby zachęcić swoich klientów do korzystania z bankowości mobilnej, oferują za jej pośrednictwem najróżniejsze promocje. Również i te, które dotyczą lokat bankowych. Może się okazać, że decydując się na lokatę przez aplikację mobilną, będziesz mógł/mogła liczyć na korzystniejsze warunki.

2 thoughts on “Jak i ile zarobię na lokacie bankowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *