laptop gielda

Od czego zależy systematyczna realizacja zysków na giełdzie?

Artykuł zaktualizowany 14 stycznia 2022


Podstawowym założeniem i celem każdego inwestora jest skuteczna realizacja zysków. Co jest to tego potrzebne? Rozważmy trzy najistotniejsze kroki, jakie musisz podjąć, żeby odważnie i z impetem wkroczyć w świat akcji, obligacji i funduszy indeksowanych. 

Systematyczne zarabianie to marzenia każdego inwestora giełdowego. Niestety, brak odpowiedniego zaplecza i przygotowania merytorycznego bardzo często powoduje, że marzycielom nie udaje się dojść za daleko. Pragmatyczne podejście okazuje się znacznie bardziej opłacalne. 


Jakie są trzy klucze do sukcesu na giełdzie? Po pierwsze, powinieneś założyć konto maklerskie, które będzie funkcjonalne i stabilne. Po drugie, znaleźć odpowiednią strategię inwestycyjną i się jej trzymać i po trzecie, rozpoznawać swoje błędy, analizować je i ich nie powtarzać.

Konto dla maklerów giełdowych

Podstawą jest oczywiście platforma, na jakiej będziesz pracować – konto inwestycyjne. Jego działanie jest stosunkowo proste. Wystarczy je zasilić przelewem z Twojego konta bankowego. Po zaksięgowaniu wpłaty, możesz wykorzystać kapitał do zakupu instrumentów finansowych.

Bardzo ważny jest wybór stabilnego i bezpiecznego konta maklerskiego, ponieważ właśnie na nim będą przechowywane Twoje pieniądze. Zdecydowanie najlepszą opcją są sprawdzone, renomowane instytucje o dużej płynności finansowej. Jeżeli dodatkowo takie konto daje Ci dostęp do giełd różnych krajów, Twoje możliwości inwestowania rosną.

Przemyślana strategia

Odpowiednia strategia giełdowa pozwoli Ci na szybkie dostrzeganie okazji do realizacji zysków. Powinna opierać się nie na emocjach lub podpowiedziach innych, ale dogłębnej analizie technicznej rynku za pomocą szeregu metod i wskaźników. Do popularnych technik strategicznych, które wykorzystują najlepsi gracze na rynku, należą APP (Alternate Price Projections) oraz technika grupowania zniesień wewnętrznych i zewnętrznych. Wiedzę na ten temat możesz zdobyć z różnych profesjonalnych publikacji, dlatego postaraj się jak najwięcej czytać.

Ucz się na błędach

Każdy inwestor popełnia błędy, ale nie każdy się na nich uczy. Warto byś rozpoznawał pułapki i schematy działania, które prowadzą donikąd. Opanowanie swoich emocji oraz poznanie podstawowych błędów psychologicznych pomoże Ci podejmować trafne decyzje. Może chodzić o nawyki do kupowania lub sprzedawania pod presja tłumu albo o nadmierny strach przed stratą, prowadzący do przedwczesnego wykupowania akcji. Kiedy nauczysz się, jak maksymalizować zyski staniesz się nie tylko skuteczniejszy – granie na giełdzie stanie się dla Ciebie bardzo naturalne.

Dodaj komentarz