yerba

Yerba Mate – pobudzająca herbata z Ameryki Południowej

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Yerba mate herbata zyskuje w Polsce coraz większą popularność, jako alternatywa do sprowadzanej do Europy z Azji herbaty. Dla Europy odkryli ją Jezuici, którzy w XVII wieku spotkali plemię Guarani, które spożywało nieznany im napój o niezwykłych właściwościach pobudzających.


Obecnie popularną Yerbę spożywa się praktycznie na całym świecie. Oczywiście króluje ona na terenie Ameryki Południowej, ale jest także niezwykle popularna w innych regionach świata, jak na przykład w Ameryce Północnej, Europie, Afryce, Azji, czy Australii oraz Oceanii.

Podaje się ją na wiele różnych możliwych sposobów – samą, z cukrem, czy z miodem, a także innymi dodatkami. Oczywiście każdy rodzaj jej serwowania ma swoich zwolenników i przeciwników, którzy często swój ulubiony sposób podawania yerba mate herbata uznają za jedyny słuszny. Jednak te wszystkie osoby łączy jedno – uwielbienie dla tego niezwykłego napoju, który wyróżnia się przede wszystkim niesamowitymi właściwościami pobudzającymi, ale nie tylko.

Yerba mate to nie tylko sposób na obudzenie się

Warto omówić więcej pozytywnych wyróżników yerba mate herbata niż to, że pobudza ona organizm do szybszego funkcjonowania. Przede wszystkim regularne spożywanie yerby zwiększa naturalną odporność organizmu. Jest to nie do przecenienia w Polsce w okresie jesiennym oraz zimowym. Dodatkowo jej regularne spożywanie powoduje uczucie sytości, co jest nie do przecenienia dla osób, które starają się zrzucić zbędne kilogramy. Pomaga również podczas procesu trawienia, co ma pozytywny wpływ na zdrowie.

Yerba jest wykorzystywana także przez osoby, które się uczą oraz wykonuję prace wymagające bardzo intensywnej koncentracji, a także zapamiętywania wielu różnych detali. Dzieje się tak ze względu na fakt, że yerba stymuluje zarówno pamięć oraz koncentrację.

Wpływ yerba mate na wygląd i zdrowie

Obniża ona także poziom złego cholesterolu, co jest nie do przecenienia dla osób, które niestety muszą się mierzyć z tym, coraz częstszym wśród społeczeństwa problemem. Nie można także pominąć o tym, że yerba mate herbata pozytywnie wpływa na kondycję włosów, paznokci, zębów, skóry, czy kości – ma to ogromne znaczenie praktycznie dla każdego człowieka.

Co ważne, dzięki wysokiej zawartości witaminy B pozwala ograniczyć lub zredukować stany depresyjne, które mogą wynikać z niedostatku tej witaminy.

Innymi słowy korzyści płynące z regularnego spożywania Yerby są niepodważalne. W związku z tym należy cieszyć się z faktu, że staje się ona z roku na rok, coraz popularniejszym napojem w Polsce, który powoli przestaje być egzotyczną ciekawostką, a staje się napojem towarzyszącym nam na co dzień.

Dodaj komentarz