wycieczka wakacje 2018

Wypoczynek i odnowa biologiczna, czyli czego szukają Polacy na wakacjach?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Wakacje, to okres rodzinnych wyjazdów i podróży do różnych zakątków świata. Wiele osób decyduje się na podróże do bardzo egzotycznych krajów. Na mapie wakacyjnych wyjazdów Polaków znajdują się takie kraje jak: Panama, Mauritius, Dominikana, Antigua i Barbuda. Część osób wybiera także podróże do USA. Stany Zjednoczone są celem osób, które chcą poznać amerykańskie życie. Wiele wycieczek obejmuje poznanie najciekawszych miejsc w kraju kowbojów.


Gdzie podróżują Polacy?

Wielu z naszych rodaków jest jednak zdecydowanych na podróże do starych i sprawdzonych miejsc, dlatego nie może dziwić fakt, że język polski słychać na plażach Chorwacji, Egiptu, Grecji, Tunezji, czy Turcji. Wyjeżdżający z kraju turyści bardzo często decydują się na najwyższy poziom usług hotelowych. Coraz mniej osób decyduje się na wypoczynek bez wariantu all inclusive.

Dziś, to już niemal standard przy rezerwacji wypoczynku w największych kurortach Afryki Północnej oraz Europy Południowej. Niestety jedynym mankamentem Polaków wypoczywających poza granicami Polski jest nadużywanie alkoholu, przez co Polacy kojarzą się organizatorom ich wypoczynku z niekończącą się imprezą i dużymi ilościami wypijanego alkoholu. Pod tym względem ulegamy jedynie Rosjanom.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Gdzie Polacy najchętniej latają samolotem?


Wypoczynek w Polsce

Wśród Polaków nie brakuje również osób, które za miejsce wypoczynku wybierają swój własny kraj. Część z nich rozkoszuje się w górach. Sudety, Tatry, Beskidy, Bieszczady, a nawet Góry Świętokrzyskie mają swój urok, którym kuszą turystów niewyobrażających sobie bez nich wakacji.

Niektórzy miłośnicy krajowych wyjazdów uwielbiają Mazury. Kraina Wielkich Jezior bez wątpienia daje możliwość wypoczynku nad wodą, wodnych kąpieli i upajania się ciszą mazurskich lasów. Wreszcie są i ci, którzy bez Bałtyku nie wyobrażają sobie wakacji. Piaszczyste plaże przyciągają wielu miłośników kąpieli słonecznych. Popularność plaż Morza Bałtyckiego szczególnie widać, kiedy spojrzymy na liczbę parawanów wyznaczających działki należące do poszczególnych plażowiczów.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Zabiegi likwidujące cellulit


Coraz częściej wyjeżdżamy na wakacje

Należy podkreślić, że Polacy coraz mocniej dostrzegają potrzebę wypoczynku. Potrzebę oderwania się od swojej szarej rzeczywistości i zakosztowania czegoś innego. Odpoczynek także bywa dostrzegany przez pracodawców, którzy nawet w prywatnych firmach potrafią dofinansowywać odpoczynek swoich pracowników. Wychodzą oni z założenia, że dobry i wydajny pracownik, to pracownik wypoczęty i zregenerowany.

Polaków wypoczywających w kraju i poza jego granicami łączy jedna bardzo ważna cecha, a mianowicie zwrócenie uwagi na komfort swojego wypoczynku. Polak na wakacjach coraz częściej chce oderwać się od rzeczywistości dnia codziennego i chce się maksymalnie zrelaksować, dlatego wiele osób wybiera wyłącznie miejsca wyposażone w strefy SPA funkcjonujące na najwyższym światowym poziomie. Wielu klientów biur podróży wybierając cel swoich wojaży i hotel, w którym będą przebywać o zabiegi odnowy biologicznej, czy zabiegi kosmetyczne, z których będą mogli skorzystać w czasie swojego wypoczynku.

Z roku na rok wydaje się rysować obraz wypoczywającego Polaka, jako człowieka spędzającego swoje wakacje w luksusie i oddającego się możliwie wielu przyjemnością stref SPA.


Dodaj komentarz