smarowanie maszyn

Wydajna pasta do maszyn

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Fuchs gleitmo 805k to biała pasta, jaka cechuje się wysoką wydajnością. Sprawdzi się do długotrwałego stosowania w trudnych warunkach, jak i do montażu. Oparta jest na oleju syntetycznym i synergicznym – połączenie to stanowi wysoko skuteczne białe smary stałe. Czym cechuje się produkt? Gdzie znajduje zastosowanie? Kiedy warto po niego sięgnąć?


Wydajność

Specjalistyczna pasta odznacza się wysokim poziomem wydajności. W tym przypadku na uznanie zasługują następujące cechy produktu:

  • wytrzymałość w ekstremalnym ciśnieniu,
  • zakres temperatur -45/+110 stopni Celsjusza,
  • zmniejszenie zużycia do minimum,
  • niski współczynnik tarcia,
  • bardzo dobre przyleganie,
  • zapobieganie korozji fretting,
  • wodoodporność i ochrona przed korozją,
  • uniknięcie zajęcia i poślizgu.

Produkt cieszy się sporym uznaniem na rynku, co wiąże się z jego doskonałą jakością i wydajnością.

Zastosowanie

Jeśli chodzi o zastosowanie produktu, nadaje się od do elementów różnorodnych maszyn, które są poddawane obciążeniom udarowym, ruchom wibracyjnym, ekstremalnym ciśnieniom, czy też ruchom oscylatoryjnym. Jest wykorzystywany do sparowanych powierzchni ślizgowych, jakie mają tendencję do drgawek i wyklejania. Ponadto, z powodzeniem użytkownicy sięgają po Gleitmo w przypadku wysokich ciśnień, korozji frettingu oraz niskich prędkości ślizgowych.

Biała pasta bazuje na typowych zastosowaniach, jakimi są: przekładanie z tworzyw sztucznych, duże szkielety, uszczelki na przemysłowych tłumikach wstrząsów, łożyska ślizgowe, wrzeciona, przeguby kulowe, wolnobieżne przekładnie ślimakowe, śruby oscylacyjne itp. Wyrób przyda się w miejscach, gdzie wymagane jest stosowanie dużej mocy kleju środka smarnego i dobrych właściwości smarnych. Wysoka zawartość stałych smarów sprawia, że pasta nadaje się tylko do łożysk wałeczkowych wolnobieżnych, co warto mieć na uwadze.

Jak stosować pastę?

Sposób zastosowanie pasty jest bardzo łatwy i nie sprawi większych trudności. Na samym początku warto oczyścić powierzchnię z dużą dokładnością. Następnie możemy zastosować Fuchs gleitmo 805k za pomocą ściereczki niestrzępiącej się lub pędzla. W innym razie zastosowanie wiąże się z tym, jak zwykle używamy smarów. Branżami, jakie chętnie sięgają po pastę, są najczęściej: obróbka metali, leśnictwo, rolnictwo, urządzenia i maszyny, wytwarzanie energii, kamieniołomy, poszukiwania i górnictwo.

Gleitmo 805K to wydajna pasta, która jest stosowana w wielu miejscach. Odznacza się dobrą jakością i wydajnością, co wpływa na jej popularność.

Dodaj komentarz