wakacje we Włoszech

Co warto zobaczyć we Włoszech?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Włochy czarują swoją różnorodnością, pięknymi krajobrazami i mnogością zabytków starożytnych kultur. To idealne miejsce na spędzenie letnich wakacji, delektując się pysznym winem w lokalnej winnicy lub zimowych ferii, szusując na nartach w śnieżnych Dolomitach lub Alpach.


Wakacje we Włoszech? Całoroczny pomysł na wypoczynek

Wszechstronność turystyczna to jedna z największych zalet tego kraju, całorocznie przyciąga miliony osób spragnionych podróżniczych wrażeń i pasjonatów sportów zimowych. Baza noclegowa i dostępne we Włoszech atrakcje są bardzo rozbudowane i każdy znajdzie coś dla siebie.

Lepiej wybrać biuro podróży czy podróżować na własną rękę?

Profesjonalne biuro podróży podpisuje umowy o współpracę z lokalnymi obiektami noclegowymi, co znacząco wpływa na wysokość ceny za noclegi. W trakcie wycieczki zorganizowanej można zasięgnąć rady doświadczonego przewodnika, który wskaże nam dobre, okoliczne restauracje serwujące lokalne przysmaki i miejsca warte zwiedzenia.

Planowanie wycieczki na własną rękę jest dużą przygodą, ale wymagają sporo doświadczenia i wiedzy o lokalnie panujących zasadach, zarówno tych umownych jak i odgórnych. Zapewnienie sobie transportu między miastami, noclegów i wyżywienia to spore wyzywanie, które może okazać się niepraktyczne. Podróżując z biurami podróży, mamy szansę zobaczyć i dowiedzieć się znacznie więcej niż na samotnej wyprawie.

Wypoczynek we Włoszech? Świetny pomysł!

Narty Was nie kręcą? Chcecie po prostu wypocząć? Nie ma problemu!

Włochy przywitają Was urokliwymi piaszczystymi plażami i pięknym, ciepłym słońcem. Miejscowe hotele są dostosowane do wymagań, nawet najbardziej wymagających gości.

Polecane przez nas miejsca na wypoczynek we Włoszech:

  • Alghero – całoroczny kurort na zachodnim wybrzeżu Sardynii. Znajdziecie tutaj mieszankę historii, architektury, doskonałej kuchni i wybornej, wakacyjnej atmosfery.
  • Positano – jeden z najbardziej ekskluzywnych kurortów nad Morzem Tyrreńskim. Przepiękne skaliste krajobrazy i rozległe, piaszczyste plaże to gwarantowane atrakcje tego miejsca.
  • Lampedusa – rajska, włoska wyspa. Położona jest 150 km od wybrzeży Afryki. Znajdziecie tutaj przepiękne, białe, piaszczyste plaże i upragniony, relaksujący spokój.

Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki do Włoch?

Czy wiecie, że aż 60% obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się właśnie we Włoszech? To właśnie tutaj, niemal 2000 lat temu panowało Cesarstwo Rzymskie, które nadało tempo rozwoju kulturowego i technologicznego całej ówczesnej cywilizacji.

  • Rzym i Watykan

No a jakże! Czy wycieczka do Włoch mogłaby się obyć bez zobaczenia, zarówno stolicy państwa jak i chrześcijaństwa? Starożytne Koloseum jest jednym z obowiązkowych punktów planu wycieczki. Prawdopodobnie ogrom majestatu budynku wywiera równie wielkie wrażenie na nas, jak i na tych, którzy byli świadkami jego funkcjonowania w latach świetności. Koloseum niesamowicie wpisuję się w wielkomiejską aglomerację. Jest doskonałym przykładem współistnienia zabytków kultury ze współczesnym światem…i doskonale na tym wypada.

Watykan jest najmniejszym państwem na świecie i jednocześnie centrum religii chrześcijańskiej. Znajdziecie tutaj monumentalny Plac Św. Piotra i górującą nad nim bazylikę. Jeżeli podróżujecie na własną rękę, pamiętajcie o kupienie biletów przez internet, gdyż na miejscu mogą Was spotkać wielogodzinne kolejki do kas biletowych.

  • Fontanna Di Trevi

Najbardziej znana barokowa fontanna w Rzymie, jeżeli nie na całym świecie. Została zbudowana w miejsce istniejącej wcześniej fontanny, inicjatywę budowy nowej fontanny wykazał Klemens XII, katolicki duchowny. Niemal każdy odwiedzający, zgodnie z tradycją wrzuca monetę, co symbolizuję nadzieję ponowne odwiedziny Rzymu w bliskie lub dalszej przyszłości.

  • Wenecja

Jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Przetkane kanałami, onieśmielające swoim czarem miasto zachęca do zapuszczenia się w jego zaułki. Obowiązkowo należy udać się na Plac Św. Marka i do miejscowej bazyliki. Jeżeli nie boisz się tłumów, polecam odwiedzić je w trakcie karnawału.


 

Dodaj komentarz