sprzęt muzyczny

Jak założyć własny biznes muzyczny?

Artykuł zaktualizowany 31 sierpnia 2019


Z przeprowadzonych badań wynika, iż rośnie sprzedaż cyfrowej muzyki, zarówno jeżeli chodzi o przychody jak i udział procentowy w całym rynku nagrań muzycznych. Pliki z muzyką mp3 stanowią ok. 42 % sprzedawanych nagrań, gdzie jeszcze parę lat  temu stanowiły ok. 5.5 %.

Ogromnym  powodzeniem cieszą się utwory do pobrania na telefony komórkowe. W sprzedaży online  plików mp3 procentowo najlepiej sprzedają się dzwonki na komórki oraz pojedyncze utwory. Na drugim miejscu to są pełne albumy,  a ok. 25 % sprzedaży stanowią rozwiązania oparte na abonamencie.


Zabierz swoją muzykę ze sobą

Wraz z możliwością pobierania muzyki w Internecie, sprzedaż muzyki na tradycyjnych nośnikach CD zmniejsza się z roku na rok. Jak widać miłośników muzyki mp3 przybywa.  Na rynku urządzeń elektronicznych dużym powodzeniem cieszą sie odtwarzacze mp3. Z roku na rok firmy produkujące sprzęt RTV, wypuszczają coraz to lepsze nośniki do odtwarzania plików mp3 i mp4. Mały format pliku muzycznego powoduje, iż w jednym małym odtwarzaczu mp3 możesz  zamieścić kilkanaście godzin swojej ulubionej muzyki i zabrać ją ze sobą.

Patrząc na rosnący popyt w tej branży można spokojnie powiedzieć, że sprzedaż muzyki przez Internet ma dużą przyszłość, pomimo, iż istnieje wiele portali internetowych, gdzie popularną muzykę rozrywkową można ściągnąć  za darmo z internatu. Jednakże pliki mp3 pobierane nielegalnie z Internetu są często wątpliwej jakości. Dlatego coraz więcej użytkowników Internetu, za niewielką opłatą, decyduje się na pobieranie legalnej muzyki, mając tym samym gwarancję dobrej jakości odbioru.


Zalety sprzedaży plików przez internet

Sprzedaż plików mp3 poprzez Internet posiada wiele zalet, do których należą:

– możliwość zakupu ulubionej muzyki np. albumu ulubionego zespołu po dużo niższej cenie niż na nośniku CD. Omijasz tutaj koszty wydania płyty, promocji okładki itp.

– często oferowane pojedyncze pliki mp3, można pobrać za niewielkie pieniądze lub wykupić abonament na pobieranie jakieś wielkości transferu w określonym czasie.

– wyeliminowane są tutaj zupełnie koszty przesyłki. Użytkownik ściąga plik mp3 bezpośrednio ze strony internetowej sklepu do swojego PC. Sprzedaż ta charakteryzuje się bardzo szybką dostawą towaru do klienta. Zaraz po wpłaceniu pieniążków dany plik lub pliki są udostępniane użytkownikowi.

– przy dobrze skonfigurowanym oprogramowaniu  sklepu system sam automatycznie zajmuje się administracją udostępniania pobrań dla użytkowników Internetu. Sklep nie wymaga od ciebie pod tym względem za dużo pracy.

– nie ponosisz żadnych kosztów magazynowania towaru, ponieważ produkt jest całkowicie wirtualny.

Sklepy internetowe z plikami mp3, podobnie jak tradycyjnie funkcjonujące sklepy muzyczne, ponoszą koszty związane z zakupem licencji muzycznych,  a także praw autorskich upowszechniania i dystrybucji muzyki w Internecie. Zakładając taki sklep internetowy musimy się liczyć się z tymi kosztami.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *