Wakacje w Trójmieście a spanie w Sopocie


Wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami. Jeszcze tylko chwila, a będziemy musieli dokładnie zaplanować, gdzie spędzimy swój urlop. Jeżeli chcemy zrobić to bardziej “lokalnie”, najlepszą opcją dla nas powinno być Trójmiasto – zwłaszcza, jeżeli celujemy w najcieplejsze miesiące lata. Ale gdzie powinniśmy się zatrzymać, aby wycisnąć wszystko z tego, co wspomniane Trójmiasto ma w swojej ofercie? Odpowiedź jest prosta – jest nią Sopot.


Dlaczego Sopot?

Wybierając się do Trójmiasta i chcąc zwiedzić je całe, musimy wybrać sobie taką “bazę wypadową”, z której wszędzie będzie blisko – Sopot jest na to idealnym miejscem. Choć z całej “trójcy” jest najmniejszy, znajduje się w ścisłym centrum – można z niego się zatem wybrać zarówno do Gdańska, jak i do Gdyni. Często okazuje się jednak, że osoby jadące tam z zamiarem zwiedzenia całego Trójmiasta… zostają właśnie w Sopocie. Wszystko ze względu na to, że miasto to – mimo stawania się coraz częstszą destynacją wycieczek urlopowych – wciąż jest bardzo kameralne i romantyczne. To w nim znajduje się słynne molo i to tutaj mamy do czynienia z najbardziej zadbanymi plażami.

Sopot sprawdzi się też dobrze u osób, które podróżują na urlopy razem z dziećmi. Na granicy Sopotu i Gdyni znaleźć można na przykład najpopularniejszy park przygody w Polsce. Cały Sopot jest z kolei usłany bardziej tradycyjnymi placami zabaw, również takimi znajdującymi się w okolicach plaży. W Sopocie znajduje się również świetny aquapark, stanowiący świetną opcję na deszczowe albo chłodniejsze dni, które mogą zaskoczyć również i latem.


Gdzie najlepiej wynająć mieszkanie?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję i to właśnie Sopot jest naszym miejscem przeznaczenia, musimy się zastanowić, gdzie konkretnie zamieszkamy na czas naszego urlopu. Wszystko zależy tutaj od naszego budżetu, ale i preferencji. Wiadomo, że najlepszą opcją byłoby zainwestowanie luksusowe apartamenty w Sopocie – na nie jednak musimy mieć odpowiednią ilość odłożonych pieniędzy. Zauważmy, że jeżeli zdecydujemy się na apartamenty oddalone od centrum i od morza, będą one tańsze – Sopot nie jest ogromnym miastem, a przechadzka do morza może uatrakcyjnić nasz pobyt. Nie uważajmy tego zatem za wadę.

Naturalnie rzecz biorąc nie samymi apartamentami Sopot żyje – zawsze można zdecydować się na znacznie tańszą opcję, jaką jest wynajem pokoju u osoby prywatnej. Jest on jednak znacznie bardziej kłopotliwy, zwłaszcza w sezonie – ciężko jest też znaleźć taką ofertę, która zaspokoi wszelkie nasze urlopowe potrzeby związane ze standardem noclegowym.


Podsumowanie

Jeżeli na najbliższe wakacje zaplanowaliśmy sobie wizytę w Trójmieście, najlepszą opcją na zatrzymanie się tam będzie dla nas Sopot – nie tylko ze względu na to, że luksusowe apartamenty w Sopocie są najtańsze, ale też dlatego, że Sopot znajduje się w samym centrum Trójmiasta. Jeżeli więc chcemy jak najwięcej zwiedzić, będzie on dla nas najlepszą bazą wypadową – jeżeli po prostu chcemy spędzić czas nad polskim morzem, również nie powinniśmy być nim zawiedzeni.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *