Wakacje w Trójmieście a spanie w Sopocie

Artykuł zaktualizowany 3 sierpnia 2023


Wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami. Jeszcze tylko chwila, a będziemy musieli dokładnie zaplanować, gdzie spędzimy swój urlop. Jeżeli chcemy zrobić to bardziej „lokalnie”, najlepszą opcją dla nas powinno być Trójmiasto – zwłaszcza, jeżeli celujemy w najcieplejsze miesiące lata. Ale gdzie powinniśmy się zatrzymać, aby wycisnąć wszystko z tego, co wspomniane Trójmiasto ma w swojej ofercie? Odpowiedź jest prosta – jest nią Sopot.


Dlaczego Sopot?

Wybierając się do Trójmiasta i chcąc zwiedzić je całe, musimy wybrać sobie taką „bazę wypadową”, z której wszędzie będzie blisko – Sopot jest na to idealnym miejscem. Choć z całej „trójcy” jest najmniejszy, znajduje się w ścisłym centrum – można z niego się zatem wybrać zarówno do Gdańska, jak i do Gdyni. Często okazuje się jednak, że osoby jadące tam z zamiarem zwiedzenia całego Trójmiasta… zostają właśnie w Sopocie. Wszystko ze względu na to, że miasto to – mimo stawania się coraz częstszą destynacją wycieczek urlopowych – wciąż jest bardzo kameralne i romantyczne. To w nim znajduje się słynne molo i to tutaj mamy do czynienia z najbardziej zadbanymi plażami.

Sopot sprawdzi się też dobrze u osób, które podróżują na urlopy razem z dziećmi. Na granicy Sopotu i Gdyni znaleźć można na przykład najpopularniejszy park przygody w Polsce. Cały Sopot jest z kolei usłany bardziej tradycyjnymi placami zabaw, również takimi znajdującymi się w okolicach plaży. W Sopocie znajduje się również świetny aquapark, stanowiący świetną opcję na deszczowe albo chłodniejsze dni, które mogą zaskoczyć również i latem.


Gdzie najlepiej wynająć mieszkanie?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję i to właśnie Sopot jest naszym miejscem przeznaczenia, musimy się zastanowić, gdzie konkretnie zamieszkamy na czas naszego urlopu. Wszystko zależy tutaj od naszego budżetu, ale i preferencji. Wiadomo, że najlepszą opcją byłoby zainwestowanie luksusowe apartamenty w Sopocie – na nie jednak musimy mieć odpowiednią ilość odłożonych pieniędzy. Zauważmy, że jeżeli zdecydujemy się na apartamenty oddalone od centrum i od morza, będą one tańsze – Sopot nie jest ogromnym miastem, a przechadzka do morza może uatrakcyjnić nasz pobyt. Nie uważajmy tego zatem za wadę.

Naturalnie rzecz biorąc nie samymi apartamentami Sopot żyje – zawsze można zdecydować się na znacznie tańszą opcję, jaką jest wynajem pokoju u osoby prywatnej. Jest on jednak znacznie bardziej kłopotliwy, zwłaszcza w sezonie – ciężko jest też znaleźć taką ofertę, która zaspokoi wszelkie nasze urlopowe potrzeby związane ze standardem noclegowym.


Podsumowanie

Jeżeli na najbliższe wakacje zaplanowaliśmy sobie wizytę w Trójmieście, najlepszą opcją na zatrzymanie się tam będzie dla nas Sopot – nie tylko ze względu na to, że luksusowe apartamenty w Sopocie są najtańsze, ale też dlatego, że Sopot znajduje się w samym centrum Trójmiasta. Jeżeli więc chcemy jak najwięcej zwiedzić, będzie on dla nas najlepszą bazą wypadową – jeżeli po prostu chcemy spędzić czas nad polskim morzem, również nie powinniśmy być nim zawiedzeni.


 

Dodaj komentarz