prądnik czerwony dzielnica krakowa

Prądnik Czerwony – ceniona dzielnica Krakowa

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Dla osoby, która tylko na chwilę przyjeżdża do Krakowa, liczą się przede wszystkim historyczne dzielnice miasta. Rynek, Kazimierz, Podgórze, ewentualnie Nowa Huta przyciągają miłośników podróży, historycznej architektury i kuchni z całego świata. Jeśli jednak przychodzi do szukania mieszkania na wynajem, przyjezdni kierują swoje kroki między innymi do Prądnika Czerwonego. Dzielnica ta owiana jest dobrą sławą za sprawą fantastycznej komunikacji miejskiej, rodzinnych udogodnień i nowoczesnych osiedli mieszkaniowych.


Prądnik Czerwony – tuż przy ścisłym centrum

Wśród 18 dzielnic Krakowa znajduje się Prądnik Czerwony. Dzielnica kiedyś był wsią zlokalizowaną 3,5 km od starego, ścisłego centrum Krakowa. Dominowała tutaj niska zabudowa mieszkalna, teraz jednak przeważają domy wielorodzinne z kilkoma kondygnacjami, są też biurowce, markety i sklepiki, jest wyróżniający się Hotel Swing i popularny Park Wodny. Mieszkańcy Prądnika Czerwonego doceniają to, że mogą szybko dojechać do innych dzielnic stolicy Małopolski, także komunikacją autobusową.


Walory mieszkalne Prądnika Czerwonego

W obrębie Prądnika Czerwonego znajdują się centra handlowo-usługowe, przede wszystkim Serenada i Krokus, jest też jedyne w mieście Multikino. W lokalnych biurowcach pracę znajdują osoby o zróżnicowanym wykształceniu i doświadczeniu, ponieważ swoje biura prowadzą tutaj lokalne, niewielkie firmy usługowe i wielkie, światowe korporacje. Dlatego też mieszkań w Prądniku Czerwonym szukają przede wszystkim młodzi, pracujący ludzie. Czasami samotni, inni w parach albo z dziećmi. Coraz mniej osób decyduje się na zakup mieszkania, stawiając na mobilność na rynku pracy, a coraz więcej wybiera mieszkania na wynajem. Potencjalni lokatorzy mają jednak określone wymagania. Mieszkanie na wynajem w Krakowie ma być przestronne, ustawne, słoneczne, ma dysponować balkonem lub tarasem, miejscem parkingowym albo garażem. Takie znaleźć można przede wszystkim w nowym budownictwie, które w Prądniku Czerwonym przeważa.


Mieszkania w Krakowie

Popularność Prądnika Czerwonego jest związana także z działalnością lokalnego dewelopera Super Krak S.A. Firma znana jest na rynku ze swoich śmiałych i udanych realizacji, a obecnie prowadzi sprzedaż mieszkań w wygodnych Apartamentach Kaskada https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Zgodnie z lokalnym planem zagospodarowania inwestycja Apartamenty Kaskada jest ostatnią taką w obrębie popularnych ulic Dobrego Pasterza i Bora-Komorowskiego. Estetyczny budynek przyciąga potencjalnych lokatorów, którzy poszukują tutaj mieszkania z myślą o jego wynajmowaniu, ale także inwestorów, szukających sposobu na pomnażanie oszczędności.


 

Dodaj komentarz