para na plazy

Wakacje przed ścisłym sezonem? 5 powodów by wybrać się nad morze jeszcze w czerwcu!

Artykuł zaktualizowany 24 maja 2021


Kalendarzowe lato rozpoczyna się 21 czerwca, natomiast dzieci w wieku szkolnym rozpoczynają w tym roku wakacje 26 czerwca. To właśnie te dwie daty początkują najbardziej gorący okres urlopowy gdy każdy chce spędzić wakacje nad morzem.  Czy naprawdę jednak warto czekać z wymarzonym wyjazdem nad morze aż do końca czerwca by mieć udane wakacje? Dziś obalamy ten mit i udowadniamy, że wczasy nad morzem w czerwcu to decyzja, która się opłaca!


Po pierwsze, w czerwcu nad morzem jest zdecydowanie mniej turystów. Jeżeli chcemy uniknąć tłumów na wakacjach, czerwiec jest najlepszą porą na spędzenie urlopu nad morzem. Na plażach nie jest tłoczno, deptak nie jest cały wypełniony ludźmi a do restauracji nie ustawiają się kolejki pod same drzwi. To idealny okres na złapanie oddechu i regenerację kiedy Twoją  największą potrzebą jest odpoczynek od innych ludzi.

Druga sprawa to fakt, że w czerwcu możemy niemal przebierać w ofertach hoteli nad morzem. Wiele obiektów nie ma jeszcze całkowitego oblężenia i możemy dostosować ofertę do swoich potrzeb. Pokoje dwu-, trzy-, czteroosobowe? Proszę bardzo! Domek nad morzem czy apartament? Do wyboru do koloru! Duży resort czy kameralne spa? Wybierz to, co dla Ciebie najważniejsze! Spędzając wakacje nad morzem w ścisłym sezonie nie będziesz miał aż tak szerokiego wachlarza usług, chyba, że zarezerwujesz wakacje z rocznym wyprzedzeniem.

Trzecim i jednym z najmocniejszych argumentów jest fakt, że wakacje nad morzem w czerwcu mają o wiele atrakcyjniejszą cenę niż wakacje w ścisłym sezonie. Wynika to z dwóch poprzednich punktów, czyli faktu, że na takie wakacje jest o wiele mniej chętnych niż na wakacje w ścisłym sezonie. Za tą samą ofertę, w tym samym miejscu, lecz z terminem dwa tygodnie wprzód, cena za wakacje potrafi być czasem nawet dwukrotnie wyższa.

Czwarta kwestia dotyczy temperatury, która jest istotna szczególnie gdy planujemy wakacje z dziećmi. Tropikalne upały nie są wymarzoną pogodą gdy spędzamy urlop z najmłodszymi, gdyż tak wysokie temperatury osłabiają organizm i zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia udaru. Rodzic musi ciągle martwić się czy krem z filtrem jest dostatecznie mocną ochroną lub czy dziecko aby nie za długo spędza czasu na słońcu. Jeśli nie chcesz męczyć swojego dziecka morderczymi upałami, wakacje w czerwcu mogą się okazać dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

I ostatni, piąty argument jest podsumowaniem wszystkich poprzednich punktów. Wakacje nad morzem w czerwcu niczym się nie różnią od wakacji w ścisłym sezonie – wręcz przeciwnie, w wielu aspektach i dla wielu grup mogą okazać się o wiele bardziej atrakcyjne niż w lipcu czy sierpniu! Pogoda zazwyczaj pozwala nam już na kąpiele słoneczne lub te w przyhotelowych basenach i Aquaparkach, na deptakach wiele punktów gastronomicznych i sklepów z pamiątkami jest już otwartych. Wiele hoteli nad morzem funkcjonujących poza ścisłym sezonem posiada także w swojej ofercie animacje dla dzieci nie tylko w wakacje, lecz także w pozostałe dni w roku – dorośli natomiast mogą wybrać hotel ze SPA, które także będzie w tym przypadku czynne. Czym więc takie wakacje różnią się od tych odbytych w ścisłym sezonie?

Jak widać, wakacje nad morzem w czerwcu to nic innego jak odpoczynek od turystów, szeroki wybór wśród ofert, o wiele niższa cena, wysokie, lecz nie tropikalne temperatury, a przede wszystkim – niczym nie różniący się od tego w ścisłym sezonie wypoczynek! Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej lokalizacji oraz atrakcyjnego hotelu. Potem nie pozostaje  nic innego jak cieszyć się wymarzonymi wakacjami nad morzem w czerwcu!

Dodaj komentarz