mężczyzna-pakuje-walizkę-kabinową-do-samolotu

Jak wybrać odpowiednią walizkę kabinową?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Wybór dobrej walizki kabinowej może Cię przyprawić o mały zawrót głowy. Oferta jest bogata i zróżnicowana. Powinieneś zwrócić uwagę zarówno na walory estetyczne, jak i na funkcjonalność. Dużą popularnością cieszy się walizka kabinowa Lufthansa. Jest ładna, praktyczna i wytrzymała. Zwiększa komfort podróżowania. Spokojnie w niej zmieścisz wszystkie niezbędne rzeczy.


Kiedy przyda Ci się walizka kabinowa?

Decyzja o zakupie walizki kabinowej Lufthansa zazwyczaj podejmowana jest z myślą o wygodzie. Jeśli masz ciężki bagaż, walizka sprawdzi się dużo lepiej niż plecak, czy torba na ramię. Wykazuje też wysoką odporność na deszcz i śnieg. Dlatego, jeśli dużo podróżujesz, koniecznie zwróć na nią uwagę.


Miękka, czy twarda walizka

Zarówno pierwszy, jak i drugi typ walizki kabinowej Lufthansa, jest chętnie wybierany przez turystów. Ostateczny wybór powinien zależeć od tego, co zamierzasz w niej przewozić.

Jeśli nie bierzesz ze sobą żadnych kruchych lub miękkich przedmiotów (takich jak szkło albo karton), bez problemu możesz wybrać miękką walizkę. Zwykle wykonana jest z włókien nylonowych lub poliestrowych. Dlatego wyróżnia się większą elastycznością niż twarda walizka kabinowa Lufthansa. Ma to swoje zalety i wady. Dużym atutem jest większa pojemność i funkcjonalność. Miękka walizka zwykle ma dodatkowe przegródki i wewnętrzne kieszenie. Możesz w nich zmieścić różne drobiazgi. Taka konstrukcja zapewnia również większy porządek. Co ważne, elastyczna walizka się nie porysuje. Możesz ją też bez problemu włożyć do schowka bagażowego. Niestety nie jest zbyt odporna na wilgoć i rozcięcia.

Dlatego wiele osób wybiera twardą walizkę kabinową Lufthansa. Doskonale chroni kruche i miękkie rzeczy. Jest odporna na wilgoć. Jeśli jednak nie będziesz jej właściwie użytkować, może się porysować, zgnieść lub pęknąć. Ze względu na sztywną obudowę, nie zmieści się w niej tyle rzeczy, co w miękkiej walizce.


Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Nie tylko materiał jest ważny. Liczy się też rozmiar. Walizka kabinowa Lufthansa ma następujące wymiary: 55x40x23 cm. Dopuszczalna waga to 8 kg.

Zwróć również uwagę na kółka. Walizka powinna mieć 4 kółka. Zapewnia o wiele większy komfort. Szczególnie wtedy, gdy musisz iść w wąskim przejściu lub po mieście. Wszystkie twarde poliwęglanowe lub polipropylenowe walizki wyposażone są w 4 kółka. Zwróć uwagę na to, czy są solidne.

Dobra walizka ma też ergonomiczny, komfortowy uchwyt oraz profesjonalne zabezpieczenie w formie kłódki TSA. Wtedy oprócz Ciebie mogą ją otworzyć tylko służby celne.


Źródło zdjęcia – Business photo created by rawpixel.com – www.freepik.com

Dodaj komentarz