kobieta łapie się za ramię w geście bólu

W jakich sytuacjach pojawia się ból?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Tylko nieliczne grono ludzi zmaga się nawet z najsilniejszym bólem bez mrugnięcia okiem. Większość z nas korzysta jednak ze wsparcia środków przeciwbólowych, które są pomocne zarówno w trakcie menstruacji, jak również zmagania się z kontuzją czy migreną. Czy można mu zapobiec?


Poczucie dyskomfortu, ból – czy można temu zapobiec?

Ból nie jest pożądany, a wręcz człowiek stara się go unikać. W trakcie chodzenia staramy się unikać przeszkód, kiedy gotujemy gorącą wodę, nie dotykamy jej, aby się nie sparzyć, a z kolei w przypadku wysiłku fizycznego sięgamy po radę trenera, aby nie przeciążać mięśni i stawów. Są jednak wypadki oraz sytuacje, kiedy nie udaje się go unikać.

Mowa chociażby o menstruacji z którą każdego miesiąca zmagają się kobiety. Większości Pań udaje się przetrwać ten czas, jednakże niektóre przypadki zauważają u siebie ostry ból brzucha, silne krwawienia oraz dyskomfort, które wymagają przyjęcia odpowiednich leków. Boli, kiedy człowiek się zrani w trakcie wykonywania różnych prac zarówno w zaciszu własnego domu, jak i jego obejścia.

Człowiek zmaga się z dyskomfortem na skutek przeciążenia organizmu w trakcie aktywności fizycznej, treningów na siłowni. To wszystko niezaplanowane sytuacje, które wpływają negatywnie na samopoczucie oraz niemalże zmuszają do sięgnięcia po odpowiednie leki. Złamania kończyn oraz ból zęba to tylko jeszcze więcej przykładów pokazujących, że środki przeciwbólowe, jak chociażby Apap, Dexak Sl oraz Ibum to jedyne rozwiązanie.


Na co należy zwracać uwagę?

Wszystkie środki oraz leki wspierające walkę z bólem powstały z myślą o człowieku, a dokładniej – aby pomóc mu w cierpieniu oraz zmaganiu się z różnymi dolegliwościami. Przed rozpoczęciem ich przyjmowania należy jednak skontrolować skład, aby upewnić się, że nie zawierają substancji oraz składników, które wywołują w organizmie danego człowieka reakcję alergiczną.

Nie można zarażać własnego zdrowia oraz życia, to jedna z podstawowych zasad. W dalszej kolejności nie można zapomnieć także o zmaganiu się z bólem (jeśli to tylko możliwe) bez korzystania z leków.

Czasem zastosowanie zimnego okładu bądź kompresu z gorącą wodą na wybraną partię ciała jest w stanie przynieść znaczną ulgę oraz poprawę stanu człowieka. Leki przeciwbólowe mogą uzależnić, a zaprzestanie ich przyjmowania jest tak samo trudne jak rzucenie palenia. Wraz z upływem czasu organizm uodparnia się także na ich działania, a zwiększanie dawek bez konsultacji lekarskiej jest surowo zabronione.


 

Dodaj komentarz