klocki lego star wars

Klocki Lego – czy to dobra zabawka dla dziecka?

Artykuł zaktualizowany 13 maja 2021


Dziecko rodzi się i od najmniejszego pragnie coś zmieniać, przestawiać, kreować według własnych myśli. Tak rozwija się wyobraźnia, pomysł na życie. Idealnym rozwiązaniem wychodzącym na przeciw rozwoju kreatywności jest firma produkująca klocki LEGO. Przedmioty w kształcie cegiełek o różnorakiej formie i kolorze pozwalają na uzyskanie nieograniczonych kombinacji połączeń.

Wyobraź sobie jak może być proste budowanie samochodów, domów, samolotów i innych konstrukcji. Dodatkowym atutem jest zwiększenie sprawności manualnej. Szczepić, odczepić, przepiąć klocek w inne miejsce. Początkowo trudne czynności w przyjemny sposób wymuszają na maluchu twórcze myślenie. Wspomagają umysł, zachęcają do działania, dają nieograniczone możliwości w tworzeniu własnych pomysłów.


Rozwijaj się z wiekiem

Począwszy od zestawów Duplo z dużymi klockami dla początkujących użytkowników, które w prosty i miły sposób potrafią wzbudzić w dziecku chęć do zabawy, umożliwiają budowanie prostych konstrukcji. Dają szansę na miłe i długie godziny zabawy. Ułatwiają stawianie pierwszych kroków w podnoszeniu swoich umiejętności motorycznych, stymulują wyobraźnię oraz ciekawość i chęć poznawania świata. Większe pole do popisu dla starszej grupy odbiorców dają klocki LEGO standardowych rozmiarów. Tutaj możliwym staje się budowanie własnych, bardziej złożonych, często wyjątkowych, artystycznych pomysłów przez długie godziny.

Ostatnim etapem jest LEGO Technic, produkt skierowany dla zaawansowanych już użytkowników, odbytych w klockach. Pozwala on na tworzenie konstrukcji bardzo złożonych, ruchomych, napędzanych często dołączonymi silniczkami.

klocki LEGO


Baw się przez naukę

Niesamowicie szerokie możliwości zabawy dla dzieci w każdym wieku, również dla dorosłych powodują, że zestawy LEGO to jedne z najpiękniejszych i najbardziej uniwersalnych zabawek, które sprawią niesamowitą radość każdemu. Bardzo szeroki asortyment klocków duńskiego producenta powoduje, że czasem ciężko jest się zdecydować na najciekawszą propozycję. Warto jednak zainwestować w klocki LEGO i bawić się wspólnie w budowę ciekawych konstrukcji i przeżywanie niesamowitych przygód wraz z wieloma bohaterami LEGO. Zwykły, a jednocześnie dający niezwykłe możliwości w urealnianiu swoich wyobrażeń.

Pozwala wyzbyć się ograniczeniom. Każdy stworzony dzięki klockom LEGO twór, może być inny, potrafi być na swój sposób oryginalny. Przynosi satysfakcję z tworzenia własnych, ukrytych w głowie pomysłów. Daj szansę dziecku na rozwijanie własnych umiejętności zarówno umysłowych jak i manualnych. Pozwól mu być kreatorem we własnym świecie.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *