dziecko sie uczy

Tablica matematyczna – edukacyjna zabawa dla najmłodszych

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Kupując dziś dziecku zabawkę bardzo często zastanawiamy się nad tym, czego pociecha może się dzięki niej nauczyć. I całkiem słusznie ponieważ nauka małego człowieka przebiega najefektywniej właśnie poprzez zabawę. Wyjątkowe zabawki edukacyjne zaprojektowane przez specjalistów to takie, które jednocześnie bawią, uczą i rozwijają szeroki wachlarz zdolności percepcyjnych dziecka.


Takie zalety posiada właśnie niezwykła tablica matematyczna. Im wcześniej zapoznamy maluchy z takim rodzajem zabawek, tym bardziej liczyć możemy w przyszłości na to, że dziecko będzie chętniej się uczyć i czerpać przyjemność ze zdobywania wiedzy.

Zainwestujmy więc w przyszłość swoich dzieci i zainteresujmy się bogatą ofertą oryginalnych zabawek edukacyjnych, które przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. Najbardziej pożądane zabawki edukacyjne to te ekologiczne, wykonane z drewna.

Drewniana tablica matematyczna – pomóż dziecku odkryć tajniki królowej nauk

Zabawki stworzone z drewna są przyjazne zarówno dla dzieci, jak i dla środowiska. Maleństwo zawsze może bawić się nimi bezpiecznie. Zaopatrujmy więc nasze dzieci w przyszłościowe, eko zabawki, żyjmy w zgodzie z przyrodą i dbajmy jednocześnie o wysoki rozwój naszych pociech. Jednymi z tego rodzaju zabawek są interesujące tablice matematyczne przeznaczone już dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Dzięki nim nauka liczenia przebiegać będzie w bardzo przyjaznej atmosferze. Żywa kolorystka oraz ciekawy układ tablicy z pewnością zachęcą wszystkich najmłodszych do zrozumienia nauki dodawania i odejmowania. Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest rozbudzenie zainteresowania, ciekawości i wyobraźni dziecka.

Dzięki tablicy matematycznej nasza pociecha będzie w stanie wykonać proste działania matematyczne całkiem samodzielnie, co z całą pewnością wpłynie także na wzrost samooceny i poczucia własnej wartości. Tablica matematyczna została zaprojektowana w bardzo przemyślany sposób. Składa się ona z dwustronnych tabliczek.

Po jednej stronie znajdują się atrakcyjne dla dziecka groszki, a po drugiej cyfry. Działania można układać na trzy sposoby: w postaci groszków, cyfr lub poprzez odpowiednią konfigurację groszków i cyfr. Różne długości tabliczek pomagają dziecku w tworzeniu prawidłowych działań. Tablica ostatecznie układa się w kwadrat i jest dwustronna.

Nie tylko tablica matematyczna – inspirujący świat zabawek edukacyjnych dla najmłodszych

Wśród drewnianych tablic edukacyjnych dla dzieci na uwagę zasługują również arcyciekawe tablice manipulacyjne. Są to zabawki, które dbają o wielopoziomowy rozwój najmłodszych dzieci. Bogate są one w rozmaite elementy, z którymi dziecko styka się na co dzień.

Są to różnego rodzaju przyciski, dzwoneczki, koła zębate, okienka do otwierania, koraliki do przesuwania, sznurówki do zawiązywania, lusterka, grzechotki, guziki do zapinania, rzepy, suwaki, zatrzaski, czy też kłódki z kluczykami. Tak wiele zaskakujących ciekawostek w jednym miejscu w wyjątkowy sposób rozbudza wyobraźnię dziecka, wpływa na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz motoryki małej, a także aktywizuje zmysł wzroku i słuchu.

Obok tablic matematycznych i manipulacyjnych warto zwrócić uwagę także na klasyczne tablice kredowe, magnetyczne oraz korkowe. Kreatywne tablice wyposażone w bogate zestawy odpowiednio kredy, pisaków oraz magnetycznych elementów i barwnych pinezek powinny obowiązkowo znaleźć się w pokoju każdej pociechy o artystycznej duszy.

Świat zabawek edukacyjnych poszerzają również bardzo popularne kostki edukacyjne, gry, sortery, czy też zegary. Z  ich szeroką ofertą zapoznać się można szczegółowo w specjalistycznych sklepach z zabawkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *