pierwsze pianino dla dziecka

Jakie pianino do nauki gry dla dziecka?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


To wspaniałe, gdy dziecko już od najmłodszych lat wyraża duże zainteresowanie światem, jak i poznawaniem swoich pasji oraz nieodkrytych jeszcze talentów. Dobrym sposobem na poznawanie nowych hobby jest uczestniczenie w zajęciach pozalekcyjnych, czy sportowych. Często jednak bywa tak, że wiele zajęć, które pozwolą na rozwój dziecka w określonym kierunku jest dość kosztowna, bądź wymaga zakupu odpowiedniego sprzętu. Jest tak między innymi w przypadku, gdy nasz mały szkrab wymarzy sobie karierę muzyczną – i to na pianinie.

Jak dobrze wiemy pianina to instrumenty muzyczne, które nie należą do najtańszych. Jak zatem wybrać odpowiednie pianino dla dziecka, które chce spróbować gry na nieznanym mu dotąd instrumencie? O tym już w poniższym artykule.


Czy warto kupować pianino, gdy dziecko dopiero rozpoczyna naukę?

Dziecko, aby mogło dokładnie poznać oraz przekonać się do gry na instrumencie musi zostać jego właścicielem. Posiadanie pianina, nawet z najniższej półki w swoim domu pozwoli na regularną lekcję gry oraz naukę w wolnym czasie.


Ceny nowego pianina

To propozycja dla wszystkich rodziców, którzy wiążą duże nadzieje na rozwój dziecka właśnie w tym kierunku muzycznym. Jednak należy wcześniej sprawdzić, czy dziecko posiada predyspozycje oraz co ważniejsze słuch muzyczny. Ważną kwestią jest również to, jak bardzo szkrab pała miłością do klawiszowego instrumentu. Jeśli zainteresowanie grą na pianinie nie jest chwilowym objawieniem, warto zainwestować w nowe pianino. Podczas zakupu tego typu instrumentu dla naszego dziecka, warto pamiętać, że pianina to spory wydatek. Zwłaszcza jeśli chodzi o klasyczne pianino Yamaha, które jak inne pianina z wyższej półki kosztują od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak bez obaw zakupione pianino później możesz sprzedać za identyczną cenę, jak w momencie jego zakupu. Ich wartość nie maleje, zatem w razie nieużywanego instrumentu będziemy mogli je sprzedać za tę samą kwotę.


Ceny używanych pianin

Używane pianina to świetny wybór dla dzieci, które zbyt szybko tracą zainteresowanie. Wydając pieniądze na wcześniej korzystne pianino możemy sporo zaoszczędzić w porównaniu z nowymi modelami. Na ogół ceny pianin używanych zaczynają się od 2000 do 3000 złotych. Jest to oczywiście uzależnione od stanu technicznego, jakości instrumentu czy marki. Im pianino jest w lepszej kondycji to oczywiście spotkamy się z jego wyższą ceną. Dobrej jakości pianino Yamaha zatem można nabyć w niższej cenie, w przypadku, gdy ktoś nie ma pojęcia, że pianina używane w doskonałym stanie są warte tyle ile na początku.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *