dziecko w śpioszkach królika

Jakie gadżety ułatwią życie rodzicom niemowlaka?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Na rynku istnieje wiele artykułów i gadżetów ułatwiających codzienne życie z niemowlakiem. Trudno jest podjąć decyzję, na które z tych produktów się zdecydować, ponieważ nie ma potrzeby mieć w domu wszystkiego. Może okazać się, że połowy z zakupionych rzeczy nie wykorzystamy.


Jakie sprzęty są potrzebne?

Wózek i fotelik samochodowy są rzeczami niezbędnymi dla każdego dziecka. Ważne jest, aby fotelik był nowy i posiadał certyfikaty bezpieczeństwa. Foteliki dla noworodków spełniają również funkcję nosidełka, co bardzo często przydaje się rodzicom.

Następnie może pojawić się pytanie, czy warto przyda się monitor oddechu lub niania elektroniczna z kamerą? Wskazane jest kupno monitora oddechu, jeśli dziecko urodziło się za wcześnie, pojawiły się problemy z oddychaniem, serduszko jest osłabione lub stwierdzono ryzyko śmierci łóżeczkowej. Zatem nie trzeba kupować takiego sprzętu zanim urodzi się dziecko, można kupić go dopiero, gdy zajdzie taka potrzeba.

Natomiast sprzęt taki, jak niania elektroniczna z kamerą, nie tylko pozwala na obserwowanie dziecka podczas snu i usłyszenie jego płaczu. Może mieć znacznie więcej funkcji np. może być wyposażona w monitor oddechu, lub może mieć nadajnik, dzięki któremu maluch może usłyszeć głos rodzica. Niania elektroniczna z kamerą przydaje się, jeśli w domu jest starsze dziecko, a maluch śpi w drugim pokoju z zamkniętymi drzwiami. Poza tym taki sprzęt okaże się pomocny, jeśli mamy duży dom, a dziecko śpi np. na piętrze. Rodzice powinni przemyśleć, czy takie urządzenie będzie wykorzystywane przy opiece nad niemowlakiem.


Co warto mieć, gdy dziecko coraz więcej się rusza?

Rodzice często decydują się na zakup mat edukacyjnych, leżaczków lub huśtawek. Zapewne, jeśli nie zakupimy tych rzeczy, nie przekonamy się, czy dziecko je zaakceptuje. Takie akcesoria często dużo kosztują, a nie ma potrzeby sięgać po rzeczy najdroższe. Jeżeli rodzina lub przyjaciele mają ochotę coś kupić dla dziecka, można im podpowiedzieć, co kupić.

Jeśli dziecko zaczyna się przemieszczać, raczkować, a chcemy zapewnić mu bezpieczeństwo, warto zdecydować się na zakup kojca. Można do niego włożyć dziecko, jeśli nie możemy mieć go na oku przez cały czas.

Z mniejszych gadżetów, przydać mogą się rzeczy takie jak: mata antypoślizgowa do kąpieli lub krzesełko do kąpieli, blokady na szafki, ochraniacze na szczebelki i kanty stołu, drzwiczki zabezpieczające wejście na schody. Zwykle kupujemy akcesoria ułatwiające życie z niemowlakiem dopiero wtedy, gdy zauważamy daną potrzebę.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *