banki mydlane

Dlaczego warto kupić płyn do dużych baniek?

Artykuł zaktualizowany 9 kwietnia 2021


Puszczanie baniek mydlanych to ponadczasowa i uwielbiana przez wszystkich zabawa. I to bez względu na wiek! Stanowi bowiem świetną rozrywkę dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym, jak również maluszków, które z zaciekawieniem w oczach obserwują ich zmieniający się kolor czy sposób poruszania się na wietrze. W zależności od upodobań, można wybrać tradycyjne bańki mydlane z grą, pistolety i zestawy z rękawiczką lub zdecydować się na zakup płynu do dużych baniek i cieszyć oczy ich spektakularną wielkością.


Puszczanie baniek to nie tylko świetna zabawa

Wielu osobom wydaje się, że puszczanie baniek to wyłącznie ciekawa zabawa, która potrafi skutecznie odciągnąć szkraba od telewizora, komputera czy telefonu. Jak się jednak okazuje, skrywa w sobie o wiele więcej zalet. Pierwszą z nich jest bowiem nauka cierpliwości. Nie wystarczy płyn do dużych baniek, aby wyczarować gigantyczne i majestatycznie unoszące się w powietrzu kule. Potrzeba również skupienia, co w przypadku rozbrykanych smyków okazuje się świetnym treningiem na naukę koncentracji.

Puszczanie baniek mydlanych to również świetna zabawa wpływającą pozytywnie na rozwój motoryczny  i kształtowanie małej motoryki u dziecka, w szczególności, kiedy wykorzystuje się do tego kijki, sznurki i obręcze oraz dedykowane do nich specjalne płyny do dużych baniek. Właściwe posługiwanie się nimi, początkowo wielu użytkownikom sprawia trudność, ale przy odrobinie ćwiczeń i nabierania wprawy, w niedługim czasie pozwala rozkoszować się widokiem pięknych kul unoszących się w powietrzu. Co więcej, przy użyciu płynu do dużych baniek, można nie tylko wypuszczać ogromne kule, ale również tworzyć tunele czy zamykać w ich wnętrzu osoby. Taka zabawa cieszy się ostatnimi czasy dużą popularnością, zarówno na dziecięcych kinder balach, ulicznych animacjach, ale również zabawach i festynach na świeżym powietrzu.

Co potrzeba?

Ważne jest, aby kupując płyn do dużych baniek, zaopatrzyć się również w obręcz lub sznurek, ponieważ to dzięki tym akcesoriom możliwe będzie puszczanie olbrzymich kul. Dla początkujących polecane są obręcze, które pozwalają tworzyć pojedyncze bańki lub motyle. Sznurki wymagają większych umiejętności, jednak zdobycie ich popłaca, ponieważ to dzięki nim możliwe okazuje się uzyskanie naprawdę gigantycznych kul. Zwłaszcza, że są dostępne w wielu wariantach, od tradycyjnych, po uśmiechy czy chmury.

Jak puszczać olbrzymie bańki przy użyciu obręczy?

Mając w zanadrzu płyn do dużych baniek oraz specjalny sznurek lub obręcz, można tworzyć gigantycznej wielkości kule. Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim, najpierw należy przelać płyn do dużego naczynia, a następnie zanurzyć w nim obręcz. Potem, powoli unosząc ją, podnieść wysoko i poczekać na delikatny podmuch wiatru.

Początkowo, taka technika puszczania baniek może sprawiać trudność, ale przy odrobinie wprawy i wytrwałości pozwoli zdobyć nowe umiejętności.

Dodaj komentarz