dziecko i samolot

Samolot na pilota – jak wybrać najlepszy?

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Obecnie można zauważyć, że wśród chłopców ogromnym zainteresowaniem cieszą się zdalnie sterowane zabawki, takie jak na przykład samolot na pilota. Tego typu modele są przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, którym zabawa takim przedmiotem może dać naprawdę bardzo dużo frajdy oraz radości. Na rynku znajdziemy wiele różnego rodzajów modeli, także ciężko jest wybrać ten odpowiedni. Zatem, warto wiedzieć, czym powinniśmy się kierować, jeżeli chcemy aby nasz samolot posłużył nam przez wiele lat.


Samolot na pilota – ważne obciążenie płata

Jeżeli zależy nam na tym, aby wybrać doskonałej jakości samolot na pilota, to koniecznie musimy zwrócić uwagę na parametr jakim jest obciążenie płata. Mówi nam on o proporcji całego modelu w stosunku do powierzchni skrzydeł. W wypadku początkujących, im mniejsza będzie wartość, tym lepiej, ponieważ nasz samolot będzie lepiej zachowywał się podczas lotu.

Będzie on lżejszy, a co za tym idzie będzie łagodnie szybował nawet wówczas, kiedy napęd będzie wyłączony, a do tego lądowanie będzie spokojniejsze. Takie właśnie samoloty wybaczają błędy początkującemu pilotowi i sprawiają, że sterowanie modelem będzie przyjemne. Najpopularniejszymi samolotami w tej kategorii są samoloty rc, jak również górnopłaty, a więc modele, w których skrzydło znajduje się powyżej kadłuba.

Kluczowa charakterystyka lotu samolotu zdalnie sterowanego

Warto wiedzieć, że to jak nasz samolot zachowuje się w powietrzu i to czy łatwo, czy też trudno jest go pilotować, jest zależne nie tylko od jego ciężaru oraz od obciążenia płata. Na rynku mamy kilka rodzajów konstrukcji, które decydują o tym, jaki będzie rodzaj lotu, jego szybkość, jak również które stanowią o nieprzewidzianej przez sterującego utraty sterowności.

Tutaj najbardziej przewidywalne i najłatwiejsze w pilotowaniu będą szybowce rc oraz górnopłaty. Ponadto, w przypadku tych modeli zastosowane w skrzydłach winglety, podniesione do góry końcówki skrzydeł, czy też wniosek skrzydeł, znacznie poprawiają sterowność i stabilizują nasz samolot na pilota w poziomym locie.

Jaki samolot zdalnie sterowany na początek?

Przede wszystkim, jeżeli wybieramy samolot na pilota, to najpierw musimy ustalić, czy będzie to model dla amatora, czy też dla zaawansowanego modelarza. W przypadku dzieci, które właśnie zaczynają swoją przygodę z lataniem, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą samoloty łatwe w użytkowaniu, niezbyt drogie, żeby podczas upadku nie zniszczyć maszyny, która jest warta nawet kilkaset złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *