kobieta bawi sięz małym dzieckiem

Niania elektroniczna czyli sposób na lepszą organizację

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Oczywiste jest, że zajmowanie się dzieckiem jest niezwykle trudne. Można jednak znacznie sobie to zadania ułatwić, dzięki prostym, ale bardzo ułatwiającym życie gadżetom elektronicznym, takim jak niania elektroniczna, która pozwala na zdalne kontrolowanie dziecka.


Kiedy przydaje się niania elektroniczna?

Samo zajmowanie się dzieckiem potrafi być niezwykle uciążliwe. Nawet jeśli dziecko jest dość grzeczne, to i tak trzeba się liczyć z tym, że nie można go zostawić całkiem samemu na dłuższą chwilę. To sprawia, że zajmowanie się dzieckiem, lub kilkorgiem dzieci i jeszcze wykonywanie innych obowiązków domowych, może być niezwykle trudne. Z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Niania elektroniczna jest bardzo funkcjonalnym gadżetem, który pozwala na obserwowanie dziecka przez wysokiej jakości kamerki, a także głośniki.

Nowoczesne nianie elektryczne posiadają zasięg nawet do kilkuset metrów, więc wykorzystanie takiego sprzętu umożliwia młodym rodzicom, nawet wyjście na chwilę z domu zostawiając tam dzieci, jednocześnie nie tracąc kontroli nad tym, co się tam dzieje i mogąc w każdej chwili wrócić do pomieszczenia, w którym jest dziecko i odpowiednio zareagować.


Jak działa niania elektroniczna?

Działanie tego typu sprzętu jest dość proste. Cała niania elektryczna składa się z dwóch elementów. Jest to kamera z mikrofonem, którą montuje się w odpowiednim miejscu, na przykład nad łóżeczkiem dziecka, a druga część to odbiornik z wbudowanym ekranem oraz głośnikiem. Za pomocą technologii bezprzewodowych nadajnik z wbudowaną kamerką przesyła w czasie rzeczywistym sygnał do odbiornika. W ten sposób rodzice mogą kontrolować zarówno wizualne, jak i nasłuchiwać przez głośnik to, co dzieje się z dzieckiem.

Praktycznie wszystkie nianie mają na tyle duży zasięg, że można je stosować w całym domu i na podwórku. Wiele z nich posiada nawet do 300-400 metrów zasięgu. Niania elektryczna czasem ma również wbudowany transmiter głosu, a to oznacza, że można mówić do dziecka, na takiej samej zasadzie, jak mówi się do krótkofalówki. W większości przypadków do zestawu dołączane są wygodne statywy, które można postawić na krześle, stole, lub zamocowana ścianie, tak by optymalnie widzieć, co się dzieje w pokoju.


 

Dodaj komentarz