wnetrze lazienki

Szyba prysznicowa walk-in – dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Artykuł zaktualizowany 26 listopada 2022

W nowoczesnym budownictwie dąży się przede wszystkim do uproszczenia form i minimalizmu. Nie inaczej nie jest w przypadku łazienek, które – zwłaszcza przy małym metrażu – muszą być maksymalnie funkcjonalne. W takich wnętrzach bardzo często można spotkać ścianki prysznicowe walk-in. To niezwykle proste, a przy tym ciekawe rozwiązanie. Takie konstrukcje wyróżniają się nowoczesnym charakterem, a przy tym są wyjątkowo praktyczne. Co więcej, dzięki nim można zrealizować nawet nietypowe wizje aranżacyjne. Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować?

Kabina prysznicowa walk-in – w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

Na tle innych łazienkowych rozwiązań (klasycznych kabin prysznicowych, uchylnych, przesuwnych czy składanych drzwi), prysznic walk-in wyróżnia się niezwykle prostą budową. To pojedyncza szyba, do której montażu nie są potrzebne żadne prowadnice czy rolki, które byłyby podatne na zużycie. Co za tym idzie, mamy pewność, że ścianka posłuży nam przez długi czas. Szyba prysznicowa walk-in może zostać połączona z odpływem liniowym lub brodzikiem. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu łazienkach. Jeśli marzy się nam remont i nadanie wnętrzu bardziej nowoczesnego charakteru, warto zdecydować się właśnie na taką opcję. Łącząc ją z niskim brodzikiem, osiągniemy znakomity efekt.

Ścianki prysznicowe walk-in – jakie mają zalety?

Jedną z istotniejszych korzyści wynikających z używania takiej kabiny jest wysoki komfort użytkowania. Wejście pod prysznic nie wymaga otwierania czy zamykania drzwi. Nie trzeba wysoko podnosić nóg, co z pewnością docenią osoby starsze, mające problemy z chodzeniem oraz dzieci. Kolejną ważną zaletą jest łatwość utrzymania w czystości. Szyba prysznicowa walk-in nie ma żadnych zakamarków, których wyczyszczenie byłoby problematyczne. Mała liczba elementów łączących sprawia, że osad z mydła nie gromadzi się nadmiernie. Wystarczy zatem użycie szmatki i odpowiedniego środka do czyszczenia. Ponadto warto wspomnieć o łatwym montażu. Ściankę przytwierdza się do podłogi i ściany. Z tym zadaniem powinny bez trudu poradzić sobie nawet osoby, które nie mają doświadczenia w tego typu pracach. Warto też zaznaczyć, że całą konstrukcję można bez problemu dopasować do wymiarów łazienki.

Czym kierować się w trakcie wyboru ścianki walk-in?

Aby szyba służyła nam przez wiele lat, musi być wykonana ze szkła hartowanego. Wyróżnia się ono podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Nie trzeba się zatem martwić, że przypadkowe uderzenie skończy się rysą czy pęknięciem. Warto zaznaczyć, że jeśli doszłoby do bardzo silnego uderzenia, które poskutkowałoby rozbiciem szyby, rozpadnie się ona na kawałki o tępych krawędziach. Dzięki temu ryzyko zranienia jest zminimalizowane. Szkło hartowane jest też odporne na różnice temperatury. Dobrym wyborem są ścianki prysznicowe walk-in z powłoką Easy Clean. W dużym stopniu ułatwia ona utrzymanie szyby w czystości, ograniczając powstawanie zacieków i osadów. Jeśli chodzi o optymalną grubość szkła, w przypadku modeli z bocznym montażem jest to 6–8 mm, a w wersjach montowanych za pomocą stabilizatorów – 8–10 mm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *