windsurfing w trakcie zimy

Co szkoły kitesurfingu robią zimą?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Kitesurfing to fantastyczna dyscyplina, która dostarcza niesamowitych emocji. To adrenalina, wiatr, woda i wszystko co z tym związane. Nic dziwnego, że kite cieszy się u nas tak dużą popularnością.


Kitesurfing staje się coraz bardziej popularny

Z roku na rok przybywa chętnych, którzy zapisują się na kurs kitesurfingu. Bo prawda jest taka, że inaczej niż na kursie nauczyć się kite’a nie da. Owszem, w sieci nie brakuje filmów instruktażowych, poradników, vlogów – o tym jak zacząć, jak stawiać pierwsze kroki, jak doskonalić umiejętności itp. Natomiast tylko nauka pod okiem wykwalifikowanego instruktora daje gwarancje bezpieczeństwa.


Kiedy trwa sezon na kitesurfing?

Sezon w Polsce trwa od początku maja, a kończy się wraz z ostatnim weekendem września. Przy czym najbardziej intensywne są lipiec i sierpień – a więc miesiące, kiedy najwięcej osób wyjeżdża na urlop. Wtedy też każda szkoła kitesurfingu przeżywa prawdziwe oblężenie. Potem sezon się kończy i…no właśnie, co wtedy?

Po pierwsze – szkoły pracują przez okrągły rok. To, że u nas sezon na kite się kończy, nie znaczy wcale, że kończy się on w ogóle. Przez pozostałą część roku można pływać na desce z latawcem w jednej z zagranicznych baz. Wyjazdy organizowane są właśnie przez zlokalizowane w Polsce szkoły kitesurfingu. Organizują one obozy dla różnych grup wiekowych i różnych stopni zaawansowania. Turnusy realizowane są praktycznie cały czas – jedna grupa wraca, kolejna już szykuje się do wyjazdu. A więc cały czas coś się dzieje.

Mimo, że wiele osób decyduje się na skorzystanie z oferty zagranicznych wyjazdów, to oczywiście ruch jest nieco mniejszy niż w ścisłym sezonie w Polsce, kiedy to większość osób łączy wakacyjny wypoczynek z nauką kite’a. Dlatego zima, mimo bogatej oferty wyjazdów zagranicznych, to nieco spokojniejszy czas, który szkoły kite mogą poświęcić na inne obowiązki. Mowa tu np. o posezonowym przeglądzie sprzętu i wyposażenia, niezbędnych naprawach, konserwacjach, pracach porządkowych, zmianach kadrowych itp.

To najlepszy moment na to, by szkoła przygotowała się przed nowym sezonem, który ruszy już wraz z długim majowym weekendem. Takie sezonowe „porządki” są niezbędne, jeśli szkoła chce być gotowa na przyjęcie nowych kursantów, a zima to najlepszy moment na takie właśnie działania.


 

Dodaj komentarz