zdjęcie tłumu widzów na koncercie

Na co zwracać uwagę kupując bilety?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


W czasach, kiedy bez problemu można nabyć bilety na różne wydarzenia kulturalne bez wychodzenia z domu, łatwo też paść ofiarą oszusta. W końcu co po chwilę powstają nowe firmy, oferujące bilety na spektakle, koncerty czy stand-upy. W dalszej części tego artykułu znajdziesz 5 najważniejszych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę, aby znaleźć uczciwego dostawcę biletów.


Gdzie kupić bilety?

Zanim zostaną przedstawione metody pozwalające na znalezienie sprawdzonego dostawcy biletów, to warto dowiedzieć się, że jest też znacznie łatwiejsze rozwiązanie. Każdy, kto nie chce tracić czasu i energii, może po prostu zakupić bilet od firmy Biletyna. Wtedy też zyska pewność, iż zakupione bilety będą odnosić się do rzeczywistych wydarzeń. W dodatku cała transakcja zostanie wykonana błyskawicznie i bez jakichkolwiek problemów.


5 sposobów, jak kupić bilet od zaufanej firmy

Znalezienie godnej zaufania firmy, która dostarczy bilety na wymarzony koncert lub kabaret, to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, aby zyskać większą pewność, że wydane pieniądze nie zasilą konta oszusta. W dalszej części tego artykułu poznasz 5 skutecznych metod, które warto zastosować, zanim kupimy bilet na jakieś wydarzenie kulturalne z dotąd nieznanej strony internetowej.

1. Sprawdź, czy ktoś już wcześniej kupił bilet

Dziś coraz więcej osób decyduje się na to, aby nabywać bilety przez Internet. Potem najczęściej dzielą się swoimi opiniami na ten temat. Wszystko to sprawia, że zanim kupisz bilet, możesz przeczytać w sieci, czy firma jest uczciwa, a nawet, jak przebiegała płatność.

2. Porozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną

Ze względu na to, że wydarzenia kulturalne organizowane są zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach, to coraz więcej osób może w nich uczestniczyć. Wszystko to z kolei sprawia, że istnieje spora szansa, iż ktoś z rodziny bądź kręgu znajomych korzystał już z usług jakiegoś dostawcy biletów. Porozmawiaj zatem z najbliższym otoczeniem, bo ich opinia może być kluczowa.

3. Zobacz, od jak dawna kupisz tam bilet

Wiarygodność może potwierdzić również to, że firma sprzedająca bilety działa na rynku już pewną ilość czasu. Potwierdzenia najlepiej szukać w archiwum repertuaru. Alternatywną wskazówką mogą być także media społecznościowe. Jeśli posty lub informacje dodawane są od kilku lat, to zaufanie takiej firmie staje się znacznie łatwiejsze.

4. Przejrzyj ofertę czy repertuar

To, ile kosztuje bilet, pozwala nam podjąć decyzję o tym, czy udać się na spektakl bądź też nie. Czasami zdarza się, że niektóre firmy nakładają dodatkową marżę i przez nieuwagę musimy wydać więcej pieniędzy na bilet. Dlatego tak ważne jest to, aby dokładnie przejrzeć oferty różnych stron. Do tego, jeśli okaże się, że oferują większą liczbę imprez kulturalnych, to ich wiarygodność znacznie wzrośnie.

5. Zanim kupisz bilet — zadzwoń

Jeśli pomimo sprawdzenia wszystkich wcześniejszych kroków, nie jesteś pewny, czy dostawca biletów jest godny zaufania, to zawsze możesz zadzwonić na infolinię. Wtedy też uzyskasz wiele przydatnych informacji, a być może nawet zakupisz upragniony bilet. Wiele osób, które nie lubią kupować online, wolą właśnie dokonać kupna drogą telefoniczną.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *