Sypialnia w stylu industrialnym

Sypialnia w stylu industrialnym – czy może być przytulna?

Artykuł zaktualizowany 25 stycznia 2024

Styl industrialny uchodzi za surowy i z pozoru nie ma nic wspólnego z przytulnością. Niemniej jednak, gdyby rzeczywiście tak było, to urządzanie sypialni zgodnie z jego ideą mijałoby się z celem – ostatecznie pomieszczenie to powinno być przyjazne, ułatwiając nam spokojny wypoczynek. Jak sprawić, aby industrialna sypialnia stała się przytulniejsza i przyjemniejsza w odbiorze?

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Styl industrialny jest przede wszystkim surowy w odbiorze. Pomieszczenia urządzone w jego duchu wykorzystują ziemiste, ciemniejsze kolory, nie ma tutaj również miejsca na zbyt wiele dekoracji. Czasami sprawiają one wrażenie niedokończonych, a nawet opustoszałych. Całość wygląda trochę tak, jakby w pomieszczeniu trwał remont. Cegły, beton, metal czy szkło – właśnie takie materiały najchętniej wykorzystujemy, urządzając mieszkanie w stylu industrialnym. Dopełnienie stanowią meble i inne artykuły dekoracyjne z duszą, które najczęściej pochodzą z drugiej ręki. Delikatne rysy czy zabrudzenia z pewnością dodają im charakteru, dlatego nie staramy się ich w żaden sposób maskować ani upiększać. Wręcz przeciwnie – co, to niedoskonałe, świetnie pasuje do stylu industrialnego.

Pojawia się jednak pytanie, czy rzeczywiście zgodnie z jego koncepcją można urządzić całe mieszkanie? O ile bowiem salon czy kuchnia industrialne możemy sobie wyobrazić, o tyle trudno łączyć na przykład sypialnię z surowym stylem wnętrzarskim. Ostatecznie jest to pomieszczenie, w którym powinniśmy czuć się dobrze, domowo, po prostu miło. Styl industrialny, nawet dla jego zagorzałych wielbicieli, może okazać się zbyt ciężki w odbiorze. Niemniej jednak w katalogach można znaleźć sporo inspiracji na sypialnię industrialną, co wskazuje na fakt, iż mimo wszystko takie rozwiązanie cieszy się popularnością. Warto wprowadzić do pomieszczenia kilka dodatków, dzięki którym stanie się ono przytulniejsze.

czym-charakteryzuje-sie-styl-industrialny.jpg

Jak uczynić industrialną sypialnię przytulną?

Sypialnia urządzona w stylu industrialnym będzie o wiele przytulniejsza, jeśli wykorzystamy grę świateł. Ważne, aby wybrać ciepłe, mocne światło sztuczne, a jednocześnie umożliwić dostęp światłu dziennemu. Jest to bardzo istotne także w kontekście utrzymania w sypialni odpowiedniej temperatury, oszczędzając na ogrzewaniu. W sypialni możemy też umieścić lustra, które dodatkowo będą odbijać światło. Oczywiście niezbyt dużo – jedno czy dwa w zupełności wystarczą. Wprowadźmy też do pomieszczenia kilka elementów drewnianych. Dobrym rozwiązaniem będzie drewniana szafa z drugiej ręki, która nie tylko nada sypialni charakteru, lecz również idealnie wpisze się w ideę stylu industrialnego. Wykorzystajmy także rośliny, które w tej koncepcji nie są zbyt popularne, jednak na ogół nie szkodzą. Wystarczy jedna, prosta doniczka (może w niej znajdować się nawet jakiś chwast) ustawiona na podłodze sprawi, że sypialnia stanie się przytulniejsza.

Gra kolorami, czyli zimno czy ciepło?

W industrialnej sypialni królują ciemne kolory. Często też do pomieszczeń wprowadzamy barwy chłodne, które nie sprawiają, że całość prezentuje się przytulnie. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie przełamanie ich na przykład delikatnym beżem. Warto sięgnąć po beżowe koce albo poduszki, które położymy na łóżku. Świetnie komponują się one z białym materacem – wysokiej jakości produkty, które pasują do każdego stylu wnętrzarskiego, znajdziemy w sklepie internetowym: https://sennamaterace.pl/. Jest to autoryzowany dystrybutor marki Hilding, oferującej najefektywniejsze rozwiązania dla osób w każdym wieku. Materace o wymiarach 140 x 200 dostępne są w zakładce: https://sennamaterace.pl/110-materace-140×200.

Kontrastem do białego materaca będzie pościel w kolorze brązowym, szarym czy czarnym, które idealnie wpisują się w ideę stylu industrialnego. Natomiast do dekoracji użyjmy beżowych dodatków. Ciekawą alternatywą będzie również kolor biały, który choć również chłodny, jest o wiele przytulniejszy niż ciemne kolory. Wystarczy umiejętnie połączyć go z brązem albo czernią, aby uzyskać oczekiwany efekt. Biel bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza w pomieszczeniach o mniejszym metrażu, które wymagają optycznego powiększenia. Jeśli wolimy ściany w innym kolorze, wybierzmy białe meble na wysoki połysk, które dobrze odbijają światło. Sypialnia w stylu industrialnym, w której będziemy grać światłem i kolorami, staje się naszym przytulnym azylem. Wbrew pozorom nie trzeba wiele, aby całkowicie ją odmienić, nie rezygnując przy tym ze swojego ulubionego stylu wnętrzarskiego.

gra-kolorami-czyli-zimno-czy-cieplo.jpg

Artykuł promocyjny.

Dodaj komentarz