kluczyki do auta

Czy warto sprzedać auto w skupie samochodów?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Sprzedaż starego auta może trwać miesiącami. Rynek jest przesycony dziesiątkami tysięcy aut przeróżnych marek, a szansa na szybką sprzedaż znikoma. Sprzedaż auta w skupie to gwarancja błyskawicznego zastrzyku gotówki i pozbycia się czterokołowego problemu.


Jak sprzedać auto w skupie?

Potrzebujesz szybkiej gotówki na zakup kolejnego auta? Sprzedaż w skupie aut to prosty sposób na osiągnięcie celu. Przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnych cen. Przy wyborze skupu, zwróć uwagę na opinie jakie możesz znaleźć o nim w internecie. Komisy cieszące się dobrą opinią klientów oferują wysokie ceny odkupu używanych aut i nie próbują, w żaden sposób oszukać klienta, który wcale nie musi znać się na samochodach. W każdym mieście jest całe mnóstwo firm, które będą chciały odkupić od Was samochód. Najprościej znaleźć ją w internecie, po prostu wpiszcie w dowolnej wyszukiwarce, przykładowo – skup aut Warszawa

Sama procedura jest błyskawiczna. Umawiacie się z osoba, która chce od Was odkupić samochód. Zawsze warto wcześniej zapoznać się ze średnimi cenami rynkowym Waszego pojazdu. Po oględzinach otrzymacie ofertę, ale nie zgadzajcie się na nią od razu. Właściciele skupów chcą wynegocjować możliwie jak najniższą cenę, która pozwoli im na uzyskanie większego przychodu ze sprzedaży.

Po uzgodnieniu ceny podpisujecie umowę kupna-sprzedaży. Przed podpisaniem dokładnie ją przejrzyjcie, czy nie zawiera żadnych błędów lub niedomówień. Po podpisaniu własność pojazdu przechodzi na kupującego, a Wy możecie cieszyć się dodatkową gotówką.


Poznaj 4 czynniki wpływające na cenę sprzedaży samochodu

Finalna cena, która zostanie Wam zaproponowana zależy od wielu czynników. Jest to między innymi kondycja karoserii i ogólny stan techniczny pojazdu. Jakie czynniki wpływają na cenę sprzedaży auta?

  • Pełna dokumentacja – książeczka serwisowa, dowód rejestracyjny i wiele innych. Im więcej dokumentów stwierdzających stan auta i poświadczających jego pochodzenia tym lepiej dla sprzedającego.
  • Stan techniczny – skupy aut kupują auta w różnym stanie. Jeżeli Twoje auto jest „na chodzie” i wszystkie jego podzespoły działają prawidłowo, możesz liczyć na uzyskanie wyższej ceny sprzedaży.
  • Stan wizualny – wszystkie części karoserii i wyposażenia wnętrza są równie wartościowe co pozostałe komponenty składające się na całość samochodu. Auta powypadkowe ze zniszczoną karoserią, są zazwyczaj odkupowane są niewysokie kwoty.
  • Rok produkcji i przebieg – większość samochodów z roku na rok tanieje, gdyż wprowadzane są ich nowe, ulepszone modele. Samo użytkowanie również wpływa na spadek ceny. Im samochód starszy tym tańszy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *