skrzynka na listy

Skrzynka na listy w Twoim domu

Artykuł zaktualizowany 22 października 2021


Skrzynka na listy zdobi ogrodzenie przed domem lub klatkę schodową w budynku wielorodzinnym. Jaką skrzynkę pocztową wybrać, aby spełniała swoją funkcję i wpasowała się w charakter budynku?


Skrzynka na listy obowiązkowo

Prawnie skrzynki na listy są obowiązkowe. Każdy właściciel nieruchomości mieszkalnej powinien zadbać o zamieszczenie skrzynki w widocznym miejscu przed lub na budynku. W przeciwnym razie zostanie nałożona kara wysokiej grzywny. Skrzynka na listy powinna spełniać konkretne wymogi określone przez standardy unijne.

Dotyczą one między innymi wymogu, aby skrzynka umożliwiała łatwy dostęp listonoszom i mieszkańcom. Powinna mieć wymagane wymiary i być wykonana z odpornego na uszkodzenie materiału. Dodatkowo, wymagane jest oznakowanie skrzynki danymi adresowymi właściciela budynku. Posiadanie skrzynki na listy łączy się ze spełnieniem konkretnych wymogów dotyczących jej stanu technicznego i funkcjonalności.

Popularne rodzaje skrzynek na listy

Najczęściej wybierane modele skrzynek są wykonywane ze stali lub aluminium, które są odporne na uszkodzenia i korozję. Skrzynki na listy dzielimy ze względu na ich rodzaj i sposób montowania. Najczęściej można spotkać:

  • Skrzynki natynkowe: mają drzwiczki i otwór wrzutowy po jednej stronie. Można je montować na elewacji lub ogrodzeniu. Bardzo powszechny model.
  • Skrzynki przelotowe: (https://bonmario.com/dom-i-ogrod/skrzynki-na-listy/przelotowe.html) to coraz bardziej popularne modele skrzynek w minimalistycznej formie. Montowane w elewacji lub murku ogrodzenia. Otwierana z dwóch stron gwarantuje bezpieczeństwo korespondencji i komfort jej odbierania.
  • Skrzynki pocztowe z domofonem: popularne rozwiązanie, dzięki któremu można kontaktować się z domownikami.
  • Paczkomaty: nowoczesne rozwiązanie zyskujące na popularności; pozwala na odbieranie paczek na terenie własnej posesji.
  • Skrzynki lokatorskie: tzw. euroskrzynki  ze skrytkami przypisanymi pod konkretny lokal, montowane wewnątrz budynków wielorodzinnych, które często widujemy na klatkach schodowych.

Skrzynki na listy w sklepie bonmario.com

W sklepie internetowym bonmario.com dostaniemy skrzynki na listy w różnych stylach i kolorach. Każdy znajdzie model idealnie pasujący do jego domu. Możemy przebierać pomiędzy klasycznymi skrzynkami o starodawnej formie lub zdobione nadrukami. Minimalistyczne skrzynki mają prosty kształt i jeden kolor, więc wpasowują się w nowoczesne budownictwo. W ofercie sklepu są także skrzynki na listy wyposażone w dodatkowe elementy, jak gazetniki lub czujniki sygnalizujące dostarczenie przesyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *