szafa w przedpokoju

Funkcjonalna szafa do przedpokoju

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Przedpokój to zazwyczaj niewielkie pomieszczenie, które nie tak łatwo zagospodarować, by nie wyglądało na zagracone. W tej części mieszkania stawia się kilka użytecznych mebli. Przede wszystkim jest to szafka lub półka na buty, komoda, a także konsola. Jednakże meblem, który spełnia praktyczną funkcję i wprowadza domową atmosferę, jest szafa do przedpokoju.


Praktyczny mebel, który pomaga utrzymać porządek

Szafa stojąca w przedpokoju pozwala przede wszystkim przechowywać ubrania, które w innym wypadku mogłyby się walać po mieszkaniu. Im szafa pojemniejsza i trwalsza, tym więcej pomieści różnych rzeczy i będzie funkcjonalna przez lata. W zależności od potrzeb szafę do przedpokoju można zaopatrzyć w szufladki i półki, dzięki czemu stanie się bardziej praktyczna.

Warto przy tym pamiętać, że szafę można zaopatrzyć w dodatkowe elementy, które sprawią, że miejsce w niej będzie lepiej wykorzystane. Wszelkiego rodzaju stojaki, wieszaki czy kieszenie na pościel to praktyczne rozwiązanie i zwiększenie użyteczności szafy. Szczególnie dodatkowe kieszenie na drobiazgi przyczynią się do porządku w domu. Można w nich umieścić skarpety, chusteczki, szaliki, rękawiczki lub inne małe rzeczy.

Niewielki przedpokój to nie problem

Przy wyborze szafy do przedpokoju należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Jeśli przedpokój nie jest zbyt obszerny, dobrym wyjściem będzie szafa z rozsuwanymi drzwiami. Jeśli będzie miała dodatkowo lustro na drzwiach, rozwiąże to problem gdzie w wąskim przedpokoju powiesić lustro, by służyło pomocą podczas przygotowań do wyjścia z domu. Szafa do przedpokoju spełni swoją rolę, gdy będzie w miarę obszerna.

W domu mamy bowiem wiele rzeczy, które pozostawione na widoku mogą sprawiać wrażenie zagracenia czy przeładowania. Chodzi zwłaszcza o takie przedmioty, których używamy stosunkowo rzadko. Chodzi przede wszystkim o walizki, deskę do prasowania, żelazko czy też inne tego typu rzeczy.

Solidna kompozycja

Aby szafa do przedpokoju spełniła swoją rolę, powinna być przede wszystkim masywna. Przy jej zakupie należy zwracać uwagę nie tylko na estetykę, ale także na rodzaj materiałów, z jakich powstała oraz sposób jej mocowania. Dobrze wykonany mebel będzie służył przez lata. Nikt przecież nie chciałby dokonać zakupu szafy, której drzwi szybko się wypaczają, a zawiasy skrzypią i wypadają. Wybierając szafę, należy też zwrócić uwagę na jej styl. Dobrze, by pasowała ona do reszty umeblowania i pomagała tej części mieszkania komponować się z pozostałymi pomieszczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *