zadowolony mezczyzna

Skorzystaj z promocji Bluebonus i zaoszczędź na OC i AC

Artykuł zaktualizowany 25 lutego 2021


Polisa OC i AC wiąże się ze sporym wydatkiem. Na całe szczęście istnieje mnóstwo sposobów, których wdrożenie przynosi realne oszczędności. Jeśli nie masz zamiaru nadwyrężać budżetu domowego, skorzystaj z promocji Bluebonus i zaoszczędź na OC i AC.


Promocja BlueBonus

Raz w roku należy wykupić ubezpieczenie samochodowe. OC jest obowiązkowe, natomiast AC to dodatkowa polisa. Jeśli jesteś właścicielem drogiego samochodu, to warto wybrać zarówno ubezpieczenie OC oraz AC, czyli autocasco. Niestety taki pakiet nie należy do najtańszych. Zwłaszcza, gdy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę za kółkiem, ponieważ nie obowiązują Cię zniżki. Co w takim razie zrobić, aby wydać na OC i AC jak najmniej?

Jednym z najlepszych sposobów na oszczędzanie jest korzystanie z akcji promocyjnych. Warto skorzystać ze świetnej akcji na Bluebonus (https://bluebonus.pl/bluebonus-porowneo-ii/), w ramach której za zakup ubezpieczenia OC lub OC/AC, otrzymujesz aż 100 zł bonusu na dowolny cel. Cała procedura jest łatwa i składa się z kilku kroków:

  1. Zaloguj się na swoje konto lub zarejestruj, gdy nie posiadasz jeszcze konta.
  2. Wypełnij formularz rejestracyjny.
  3. Otwórz e-mail i kliknij w link aktywacyjny, aby zarejestrować się w programie promocyjnym.
  4. Wybierz interesującą Cię ofertę ubezpieczenia OC lub OC/AC i dokonaj jej zakupu.
  5. Czekaj na bonus w postaci 100 złotych na dowolny cel!

Promocja Bluebonus skierowana jest do wszystkich osób pełnoletnich, które zamieszkują teren Polski. Ponadto, wyklucza udział wszystkich osób, które wcześniej brały udział w akcji. Pamiętaj również, że jednym z warunków jest jednorazowe opłacenie ubezpieczenia w terminie.

Pomyśl o ubezpieczeniu przy zakupie samochodu

Zakup samochodu to bardzo poważna decyzja, która powinna być sumiennie przeanalizowana i przemyślana. Zwłaszcza, jeśli auto kosztuje kilkadziesiąt tysięcy. Na etapie planowania kupna, weź pod uwagę również ubezpieczenie. Po pierwsze, zastanów się, czy wystarczy Ci samo OC, czy pakiet OC i AC. Rezygnacja z AC automatycznie obniży koszty polisy.

Po drugie, oszacuj koszt takiego ubezpieczenia, aby mieć pewność, że jesteś w stanie tyle płacić. Pamiętaj, że cena polisy zależy od wartości samochodu oraz pojemności jego silnika. Składka AC będzie wyższa, im wyższa wartość pojazdy.  Natomiast im mniejsza pojemność silnika, tym mniej zapłacisz za polisę. Nie bez znaczenia jest również marka samochodu, a także wiek auta.

Rozważ współwłaściciela

Kwota, jaka należy zapłacić za OC, ustalana jest m.in. w oparciu o wiek kierowcy, a właściwie lata składki, a także kolizję. Osoby, które mają prawo jazdy kilkanaście lat, a tym samym opłacają polisę ubezpieczeniową, nie miały żadnego wypadku, płacą mniej, niż młodzi kierowcy lub kierowcy, którzy spowodowali wypadek. Różnica jest spora i sięga nawet kilkaset złotych. Aby obniżyć cenę ubezpieczenia, rozważ współwłaściciela. Najlepiej, aby była to osoba, która od dawna płaci OC i nie miała w tym czasie żadnej kolizji. Wbrew pozorom proces ten nie jest ani skomplikowany, ani czasochłonny. A przynosi wymierne korzyści.

Dodaj komentarz