kamera samochodowa

Dlaczego warto używać kamery samochodowej?

Artykuł zaktualizowany 5 lipca 2022


W dzisiejszych czasach kierowcy samochodów osobowych mogą korzystać z wielu różnorodnych gadżetów, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Wśród tych, które cieszą się ogromną popularnością wymienić możemy kamery samochodowe. To niewielkie urządzenia, które pozwalają nam na nagrywanie obrazu w czasie jazdy. Czy jednak warto z nich korzystać? Jak najbardziej. Przedstawiamy kilka powodów dlaczego!


Podstawową zaletą gadżetu jakim jest kamera samochodowa jest bez wątpienia fakt, że urządzenie to pozwala nam udowodnić, że nie byliśmy sprawcami wypadku lub kolizji. Nagrany na karcie pamięci materiał stanowi dowód, który możemy przekazać policji lub przedłożyć w sprawie sądowej. Rozwiązanie to pomogło już wielu kierowcom w sprawach spornych oraz w kontakcie z firmami ubezpieczeniowymi. 

Poprawa bezpieczeństwa na drodze 

W obecnych czasach samochody osobowe i dostępne dla nich gadżety pozwalają zwiększyć nasze bezpieczeństwo oraz pomagają kierowcom w wykonywaniu manewrów. Dotyczy to również kamer samochodowych. Wiele z nich posiada dodatkowe funkcje takie jak alarmy bezpieczeństwa, asystent pasa ruchu czy czujniki skrętu. Dzięki temu w czasie jazdy otrzymujemy dodatkowe wsparcie pozwalające zminimalizować zagrożenie na drodze.

Skuteczny monitoring

Wiele osób uważa, że kamera samochodowa może nagrywać obraz jedynie w czasie jazdy. Nie jest to jednak prawdą. Obecnie bardzo wiele tego typu urządzeń umożliwia nam również korzystanie z trybu parkingowego. Co oznacza to w praktyce? Bardzo skuteczny monitoring, dzięki któremu nie tylko minimalizujemy ryzyko kradzieży naszego pojazdu. Co więcej, jeśli do niej dojdzie kamera może przesyłać obraz na nasz komputer lub telefon co pozwoli służbom na zlokalizowanie naszego samochodu i jego odzyskanie. 

Doskonała jakość obrazu

Obecnie dostępne na rynku kamery samochodowe nagrywają obraz w doskonałej jakości. Wśród urządzeń oferowanych przez czołowych producentów znajdziemy kamery nagrywające obraz w jakości HD lub nawet 4K. Dzięki temu pasjonaci motoryzacji mogą wykorzystywać je nie tylko do nagrywania ewentualnych zdarzeń drogowych, ale również pamiątkowych filmów z przebytych tras.

Przydatne funkcje

Jak wspominaliśmy, kamery samochodowe, które obecnie dostępne są na rynku oferują szereg dodatkowych udogodnień oraz dodatkowych funkcji. Wśród nich wymienić możemy nie tylko wspomniane wcześniej funkcje bezpieczeństwa takie jak asystent pasa ruchu ale również GPS pozwalający na ustalenie lokalizacji pojazdu czy śledzenie trasy, którą przebył. Wiele urządzeń posiada również funkcje poprawiające jakość nagrywanego obrazu takie jak stabilizator obrazu czy HDR. Kamery samochodowe coraz częściej łączą się bezprzewodowo z internetem, dzięki czemu nie musimy fizycznie zgrywać obrazu z karty pamięci. 

Podsumowując, motoryzacja wciąż się rozwija i oferuje nam szereg udogodnień i praktycznych gadżetów, dzięki którym możemy czuć się bezpiecznie. Jak pokazuje przykład kamery samochodowej – warto z nich korzystać. Dzięki nowoczesnej, niewielkiej kamerce możemy czuć się pewnie i bezpiecznie – nie tylko w trasie, ale również na parkingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *