ubezpieczenie oc

Jak znaleźć dobre i tanie ubezpieczenie OC?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Jedną z najpopularniejszych metod szukania przez internet AC i OC jest korzystanie z różnego rodzaju wyszukiwarek i porównywarek. Jednak szukanie w taki sposób nie odpowie użytkownikowi na pytanie, czy pokazana na pierwszym miejscu oferta to rzeczywiście dobra propozycja ubezpieczeniowa. Takiej informacji natomiast udzieli ranking ubezpieczeń OC. Jak on działa i czy warto korzystać z takich zestawień?


Ranking ubezpieczeń OC

Ranking ubezpieczeń OC to lista polis najlepiej dopasowanych do aktualnych potrzeb konsumentów. Znajdują się na niej firmy, które oferują podstawowy zakres usług, oraz rozszerzone pakiety spełniające oczekiwania współczesnych kierowców. Tak samo działa ranking ubezpieczeń AC.

Lista najlepszych ofert

Tego rodzaju zestawienia mogą być przygotowane na podstawie różnych badań konsumenckich np.

  • opinii o danej firmie,
  • stosunku ceny do zakresu usług,
  • popularności wśród konsumentów,
  • jakości usług.

Dobry ranking ubezpieczeń OC to ten, który przygotowany został przez ekspertów z branży ubezpieczeń. Oni łączą wszystkie te badania i na ich podstawie tworzą listę dobrych ofert, które są dopasowane do aktualnego rynku pod każdym względem (prawnym, jakości usług itd.).

Filtrowanie ofert za pomocą formularza

By móc zindywidualizować ofertę, należy rzetelnie wypełnić formularz znajdujący się na stronie. Najczęściej (w zależności od strony internetowej) konsument, wchodząc na stronę z rankingiem, widzi listę najczęściej wybieranych ofert. Po kliknięciu przycisku wzywającego do działania – np. wypełnij formularz – zostaje przekierowany do strony zawierającej pusty formularz. Należy tam wpisać dane, na podstawie których zostanie wygenerowana lista polis ubezpieczeniowych OC, które spełniły wszystkie podane przez użytkownika kryteria.


Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych a bezpieczeństwo Twoich danych

Kiedy zostawiasz swoje dane w internecie, pamiętaj o bezpieczeństwie. By mieć pewność, że wszystkie pozostawione na stronie wiadomości na swój temat są przetwarzane w bezpiecznie i zgodnie z prawem, wybieraj tylko te strony, które zawierają klauzulę dotyczącą tego tematu. Klauzula ta musi zawierać informację o tym, jaki podmiot będzie przetwarzał pozostawione dane i w jakim celu zostają one wykorzystane. Tak opisany bezpieczny ranking, znajduje się na stronie: https://przewodnikubezpieczeniowy.pl/ranking/ubezpieczenie-oc-ac/. Dodatkowo, możesz tam skorzystać z pomocy doradców. Jest to dobra opcja dla osób, które nie wiedzą, jakie ubezpieczenie wybrać z listy, wygenerowanej przez system.

Gdy w formularzu zgłoszeniowym nie ma informacji o przetwarzaniu danych osobowych, nie należy korzystać z tej strony. Jest ona potencjalnie niebezpieczna. Pozostawienie na niej danych osobowych może skutkować wykorzystaniem tych informacji do celów, na które nie wyraził zgody ich właściciel. Dbaj o swoje dane i korzystaj tylko z tych stron, które informują Cię, co robią z podanymi przez Ciebie informacjami.


Ranking ubezpieczeń OC i AC – co daje?

Na podstawie podanych przez użytkownika informacji, system generuje listę najlepiej dopasowanych polis ubezpieczeniowych. Klient po otrzymaniu takiej listy może porównać oferty na dwa sposoby:

  • ze względu na zakres usług, np. możliwość naprawy samochodu na miejscu, otrzymanie samochodu zastępczego, wymiany przedniej szyby itp.,
  • ze względu na warunki finansowe – nie tylko chodzi tu cenę całościową ubezpieczenia, ale także opcje wypłacania odszkodowania, np. odszkodowanie wypłacane jest w ciągu 14 czy 30 dni.

Wybierając ubezpieczenie komunikacyjne z wygenerowanej listy, należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby np.:

  • czy często psuje mi się samochód,
  • czy radzę sobie w trudnych sytuacjach na drodze,
  • jakie mam umiejętności itp.

Warto wybierać te rankingi, które dodatkowo oferują pomoc specjalistów, ponieważ oni wyjaśniają wszystkie niejasności i potrafią doradzić, które ubezpieczenie będzie najlepsze. Zatem jeśli nie lubisz tracić czasu na szukanie OC i AC, to skorzystaj z rankingu. Możesz to zrobić za darmo i nie wychodząc z domu.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *