projekty domow pietrowych

Projekty domów piętrowych, kiedy warto się na taki zdecydować?

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Projekty domów piętrowych są obecnie wybierane bardzo często, kiedy liczymy na możliwość większej powierzchni użytkowej domu, jednak dysponujemy zdecydowanie mniejszą działką.

Jeszcze kilka lat temu, aby mieć projekt domku piętrowego, to musielibyśmy zlecić jego stworzenie przez architekta, co wiązało się z dużymi kosztami. Obecnie możemy liczyć na to, że będziemy w stanie kupić gotowy projekt domku piętrowego, co nie tylko oszczędzi nasz czas, ale także pieniądze, co jest bardzo ważne. 


Kiedy warto zdecydować się na gotowy projekt domku piętrowego?

Gotowy projekt domku piętrowego sprawdzi nam się przede wszystkim wtedy, kiedy nie dysponujemy bardzo dużą działką, jednak liczymy na możliwość wybudowania domku, z bardzo dużą powierzchnią użytkową.

Możemy dzięki temu mieć dla siebie tyle miejsca, ile potrzebujemy. Bez konieczności kupowania większej działki dla siebie, co wiązałoby się z dużymi kosztami. Dzięki możliwości kupna gotowego projektu domku piętrowego mamy pewność znacznej minimalizacji kosztów.

Duży wybór wszelkiego rodzaju gotowych projektów

Zdecydowanym plusem jest fakt, że jesteśmy w stanie kupić dla siebie projekt, który będzie nam odpowiadał pod każdym względem. Kilka lat temu nie było to możliwe, bo niestety gotowych projektów było jak na lekarstwo, a jeśli chcieliśmy zakupić projekt domku piętrowego, to praktycznie nie było to możliwe spośród tych gotowych i dostępnych od ręki.

Obecnie mamy możliwość dobrania idealnego i co najważniejsze, nie musimy tracić czasu na czekanie na jego wykonanie dla nas w zamówieniu indywidualnym. Możemy więc rzeczywiście zaoszczędzić dużo czasu, co jest bardzo wygodne.

projekty domow pietrowych

Jak uzyskać dodatkową przestrzeń w domu?

Plusem, jeśli chodzi o domki piętrowe jest fakt, że możemy uzyskać całkiem dużo nowej przestrzeni, nawet jeśli mamy do dyspozycji działkę o niedużym rozmiarze. Często jest to jedyne wyjście dla rodzin, które chcą mieć dom większy, niż przewiduje to powierzchnia działki, która została zakupiona.

Musimy jednak wiedzieć, jak wybrać dla siebie projekt, aby nie tylko spełniał nasze wszelkie oczekiwania, ale także był możliwy do wybudowania na niej, bo tylko tak będziemy pewni, że uda nam się postawić dom z projektu, który nam w pełni odpowiada.

Dlaczego gotowy projekt?

Przede wszystkim kiedy decydujemy się na kupno gotowego projektu mamy pewność, że został on dokładnie sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa, co niestety w przypadku projektów tworzonych na indywidualne zamówienie nie jest możliwe.

Musimy być pewni więc, że zakupiony projekt nie przysporzy nam dodatkowych niespodzianek i niewątpliwie ten gotowy zmniejsza to ryzyko znacznie. Ponadto nie musimy tracić czasu na czekanie, bo gotowy projekt, nawet jeśli będziemy oczekiwać ewentualnych poprawek będzie wykonany dla nas o wiele szybciej.

Niższa cena gotowego projektu

Niewątpliwym plusem, jeśli chodzi o gotowy projekt domku piętrowego jest fakt, że będzie on dla nas zdecydowanie tańszy. Możemy więc być pewni oszczędności, co jest bardzo ważne szczególnie dla osób, które chcą wybudować dom solidnie, jednak jak najbardziej oszczędnie. Tutaj rzeczywiście możemy mieć go szybko, co pozwoli zaraz przystąpić do jego realizacji, a także dużo taniej, co zdecydowanie przyczyni się do zmniejszenia kosztów, jeśli chodzi o budowę domu.

Na co warto zwracać uwagę, jeśli chodzi o dobór gotowego projektu?

Jeśli chodzi o gotowe projekty domów piętrowych musimy zwrócić uwagę, czy ten, którym jesteśmy zainteresowani będzie nadawał się do realizacji na konkretnie naszej działce. Jest to kwestia najistotniejsza i kiedy nie mamy pewności, to warto zwrócić się o pomoc do firmy, u której kupujemy dany projekt.

Otrzymamy wiele pomocnych rad, dzięki czemu będziemy pewni, że nasz zakup w pełni nas zadowoli i nie przysporzy dodatkowych trudności i zmartwień, a także nie opóźni całej budowy. Będziemy mogli dzięki temu, jak najszybciej w nim zamieszkać.

Mamy tak ogromny wybór projektów, że rzeczywiście jesteśmy w stanie dobrać dla siebie ten idealny. Musimy kierować się jednak nie tylko wielkością domu, ale także tym, czy będzie on pasował do naszej działki.

Warto także przed kupnem gotowego projektu domu piętrowego oszacować koszt jego realizacji, aby w późniejszym okresie nie okazało się, że nie będzie nas stać na dokończenie budowy.

To wszystko jest niezwykle istotne i warto zwrócić uwagę na wszystkie te kwestie, kiedy decydujemy się na kupno gotowego projektu, tym bardziej że wybór jest tak duży, że możemy dobrać idealnie taki, jak nam się podoba i pasujący do naszej działki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *