trening dla biegaczy

Buty Saucony – jak wybrać profesjonalne obuwie?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Ambicje często pchają nas do szukania sposobów, które pozwalają zmaksymalizować rezultaty. Jeśli spotykamy się ze stagnacją, to robimy wszystko, by pójść ten jeden krok dalej i postawić przysłowiową kropkę nad i. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, pojawia się frustracja i zrezygnowanie – chociaż nie zawsze szukamy przyczyny i możliwości rozwiązania problemu w sposób odpowiedni, idąc po prostu na łatwiznę.

Takim przykładem jest zakup profesjonalnego obuwia przez amatorów joggingu. Jeśli od kilku miesięcy biegamy i zaczyna pojawiać się brak progresu, to często zasawnawiamy się nad zakupem profesjonalnego obuwia do biegani. Dobrym przykładem takiego produktu są buty Saucony, które gwarantują maksymalną wygodę i komfort – co połączone z odpowiednimi treningami oraz dietą może dać nam niesamowite efekty.

Odpowiedzmy więc sobie na pytanie, w którym momencie najlepiej kupić profesjonalne buty Saucony i kiedy skorzystamy z ich parametrów maksymalnie.


Od kilku miesięcy biegam, treningi są coraz cięższe – czemu tak się dzieje?

buty Saucony Guide

Niestety nie ma na takie pytanie prostej odpowiedzi. W dużej mierze zależy wszystko od wielu parametrów. Jedna osoba powie, że męczy się po kilku kilometrach, natomiast druga po takiej samej ilości czasu spędzonej na treningach stwierdzi, że zadyszka pojawia się po kilkunastu. Warto zaznaczyć, że jedna z tych osób może biegać po lesie i nierównościach terenu, natomiast druga , będzie korzystać z profesjonalnych obiektów sportowych. Jest to zupełnie inny rodzaj wysiłku, który swoją drogą warto połączyć w swoich treningach.

Jest jednak jeszcze jeden rodzaj biegaczy, czyli osoby, które biegają rekreacyjnie po betonie. Jest to z pewnością najtrudniejsze podłoże, ponieważ generuje ono ogromny nacisk na stawy i ścięgna, przez co może pojawić się wiele problemów. Buty Saucony gwarantują maksymalizację amortyzacji, dzięki czemu biegacze będą odczuwać dużo mniej odbicie wibracji. W takim wypadku warto kupić zaawansowany model nawet na początku swojej przygody, gdyż będzie on pełnić rolę ochronną.


Buty Saucony – tylko dla profesjonalistów?

Załóżmy, że biegacze początkowi biegają przez 30 minut i na odległościach około 5 km. Przez ten czas, nie odczujemy tak dużej ilości problematycznych kwestii, jak przez 2 godziny, biegając przez 15, czy nawet 20 km. Buty Saucony są przede wszystkim dużo lżejsze, bardziej przewiewne, a co za tym idzie, wentylacja jest również na dużo lepszym poziomie i stopy, nawet po dwóch godzinach biegu, nie są tak opuchnięte i obolałe. Wcześniej wspominaliśmy na temat amortyzacji i o niej również warto przypomnieć. Ilość postawionych kroków na ogromne znaczenie dla stawów, więc należy poważnie pomyśleć nad zabezpieczeniem swojego organizmu.


 

Dodaj komentarz